Contra revine cu un SUPER gol! Timisoara 2-1 Poli Iasi! Contra '57, Goga '95 / Paun '7

Poli Iasi Poli Timisoara Superliga
Data publicarii: Vineri 26 Februarie 2010, 20:10
Data actualizarii: Vineri 26 Februarie 2010, 22:35

Timisoara a reusit sa bata Iasiul in minutul 5 al prelungirilor printr-un super gol al lui Goga, insa fanii i-au cerut demisia lui Sabau.

Golurile formatiei gazde au fost marcate de Cosmin Contra '57, aflat la primul sau meci oficial de la revenirea in aceasta iarna la echipa timisoreana, si Goga '90+5. Reusita oaspetilor a fost semnata de Paun '7.

Poli Iasi a deschis scorul in minutul 7, prin Georgian Paun, care a reusit sa recupereze balonul la cinci metri in fata portii, dupa ce doi fundasi timisoreni l-au incurcat pe portarul Pantilimon, si l-a trimis in poarta.

Timisoara a egalat in minutul 57, scor 1-1, prin Cosmin Contra, care a inscris din lovitura libera, de la peste 25 de metri.

In minutul 5 al prelungirilor, Dorin Goga a adus victoria formatiei FC Timisoara, scor 2-1, printr-un sut de la 19 metri.

Live TEXT

FINAL: Fanii Timisoarei striga DEMISIA
Min. 95 GOL TIMISOARA! Goga marcheaza senzational in ultimele secunde!
Min 92.
Iese Andrei Ionescu la Poli Iasi, intra Buhus.
Min 92.
Bonfim a ratat poarta din 3 metri.
Min 89.
Sut Contra de la marginea careului, peste poarta.
Min 83.
Iese Paun de la Iasi si intra Barladeanu.
Min 75.
Vali Badea trage de la marginea careului, apara Pantilimon.
Min 74.
Iese Parks, intra Curtean
Min 73.
Vali Negru rateaza din preajma careului mic.
Min 67.
Iese Bujor, intra Cristi Constantin
Min 61.
Goga trage de la 20 de metri, Pesca boxeaza.
Min 60.
Sut Goga de la 14 metri, apara Plesca.
Min 57. GOL TIMISOARA! Contra marcheaza superb cu un sut din lovitura libera de l 25 de metri!