Aproape EROI! Viitorul lui Gica Hagi a jucat 75 de minute in inferioritate! Viitorul 0-1 Gaz Metan! Astafei a dat lovitura in minutul 87:

Viitorul Constanta Gaz Metan Medias Gica Hagi Liga I Superliga
Data publicarii: Luni 20 August 2012, 19:30
Data actualizarii: Luni 20 August 2012, 21:00

Echipa lui Gica Hagi a fost la doar cateva minute de a patra remiza consecutiva din acest sezon.

Viitorul a primit vizita Gazului condus de Pustai, si spera sa obtina prima victorie din Liga 1, insa lucrurile nu au stat exact cum trebuie pentru constanteni. Minutul 14 a consemnat unul dintre cele mai importante momente ale meciului, Larie fiind eliminat pentru un fault in careu, in postura de ultim aparator.

Meciul s-a rupt de tot in minutul 68, cand Tosca a luat al doilea cartonas galben dupa o intrare violenta la Astafei si si-a lasat echipa in doar 8 jucatori de camp.

Viitorul venea dupa o serie de 3 egaluri consecutive, ultimul dintre ele fiind inregistrat impotriva celor de la FC Brasov, scor 2-2.

De cealalta parte, Gazul condus de Pustai avea tot 3 puncte insa venea cu un moral perfect dupa remiza 1-1 de pe terenul campioanei.

Echipele de start:

Viitorul: Vîtcă - Mladen, Bejan, Larie, Toşca - Lazăr, Onicaş - Iancu, N. Dică, Chiţu - Vl. Rusu

Rezerve: Buzbuchi, Puţanu, Alibec, Bălaşa, Benzar, Vaştag, Albu

Gaz Metan: Buhta - Frăsinescu, Akaki, Markovici, Vukadinovici - Fl. Dan, Cr. Todea, Tahar, C. Petre - Astafei, Buş

Rezerve: Pleşca, Ciucă, Zaharia, Vasilache, Breeveld, Roman, Gheorghe

________________________________________________________________________

Min 90+3 FINAL DE MECI

Min 89: Acelasi Astafei incaseaza un cartonas galben

Min 87: Astafei confirma evolutia excelenta din aceasta partida si reuseste sa inscrie cu un sut din interiorul careului

Min 81: Ocazie importanta ratata de Fl. Dan dupa o centrare perfecta a lui Astafei

Min 76: Vasilache trimite o torpila din afara careului dar Vatca face un meci bun

Min 74: Inca o schimbare la medieseni, Nicandro intra in locul lui Sergiu Bus

Min 72: Centrare buna a lui Ciprian Petre, Zaharia reia pe spate dar Vatca e la post.

Min 69: R. Iancu este inlocuit de Balasa in echipa constanteana

Min 68: Tosca este ELIMINAT dupa o intrare violenta la Astafei!

Min 64: Albu trage la tare dar mediesenii resping in corner

Min 61: Inca o schimbare efectuata de Cristi Pustai. Vasilache este aruncat in lupta in locul lui Akaki

Min 57: Contra atac extrem de rapid purtat de Victoras Astafei insa centrarea decisiva lasa de dorit

Min 52: N.Dica se resimte dupa un contact puternic cu un adversar si este inlocuit de Albu

Min 49: Tosca vede cartonasul galben

Min 46: Schimbare la Gaz Metan. Intra Dan Roman in locul lui Todea

A inceput repriza a doua!

PAUZA

Min 45: Dica trage bine de la aproximativ 25 de metri. Corner pentru Viitorul.

Min 39: Bejan greseste inexplicabil, mingea ajunge la Ciprian Petre care trimite un sut aproape perfect. Balonul a trecut la doar cativa centrimetri de poarta lui Vatca

Min 32: Vatca retine cu emotii o centrare trimisa de Todea

Min 19: Schimbare la Viitorul: Rusu este inlocuit de Putanu

Min 16: Astafei scapa cu poarta goala insa trimite pe langa

Min 14: Fl. Dan executa penalty-ul insa Vatca reuseste sa pareze

Min 13: PENALTY PENTRU GAZ METAN! Astafei este faultat in careu de catre Larie care vede cartonas rosu!

Min 7: Onicas trimite un sut excelent de la distanta insa Buhta scoate din vincul portii

Min 6: Buhta iese aiurea pe o centrare si se izbeste de un coleg dar Dica nu reuseste sa fructifice ocazia.

Min 4: Sansa uriasa pentru Viitorul, Rusu scapa singur cu Buhta insa il ia la tinta.