Levy a gasit VINOVATUL pentru infrangerea cu Astra! Ce se ascunde in spatele schimbarii lui Nikolici:

Roni Levy Gigi Becali Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 22 August 2011, 07:03
Data actualizarii: Luni 22 August 2011, 09:02

Astra 2-1 Steaua / Gigi Becali spune ca infrangerea Stelei la Ploiesti a fost un accident.

Dupa meciul de la Ploiesti, Gigi Becali a remarcat momentul de "smecherie" a lui Rony Levi, care l-a schimbat destul de repede pe Nikolici. "Cand l-a schimbat pe Nikolic cu Costea, am zis, ba, gata, mi-a demonstrat ca e antrenor smecher, antrenor destept. Eu, de cand l-am vazut pe Nikolic in teren, asa am o logica, il vad pe el atacant de careu. Il folosesti cu echipe mari, cand esti dominat, sau cand vrei sa tii de rezultat pe final. N-ai de ce sa-l bagi pe Nikolic din primul minut, nu mai ai viteza. Faptul ca l-a schimbat repede, am zis ca e antrenor destept. Si-a dat seama ca echipa nu merge si l-a schimbat imediat", a spus Gigi Becali la Digi Sport.

In realitate, Becali s-a enervat pentru faptul ca Mihai Costea nu e titular si el a fost cel care ordonat din loja introducerea acestuia in minutul 32, scrie gazeta sporturilor. "Cum sa-l tina pe Mihai Costea rezerva, asta e nebun?! Sa-l vad pe teren imediat, nu ma intereseaza in locul cui".  Antrenorul Stelei s-a supus, desi tocmai facuse o schimbare la inceputul meciului, iar jucatorul a fost socat de ce i se intampla.

Dupa meci, Levi a gasit vinovatul pentru infrangerea Stelei. "Nu am fost prea inteligenti in acest meci. Sunt dezamagit de rezultat si de modul in care am evoluat. Nu am facut o partida prea buna. Dupa ce Astra a deschis sorul, noi am alergat sa egalam, dar nu am reusit. Am folosit mai mult forta, in loc sa gandim mai mult. Am faut greseli mari si am platit pentru ele. Tatu este un jucator serios, care da totul pentru echipa. Ar fi trebuit sa inscrie la acea ocazie, dar asta este. Asa este in fotbal, daca nu marchezi cand ai ocazia, poti plati scump. Nu cred ca o asemenea ratare poate schimba statutul unui jucator. Mai sunt si alte meciuri si va avea si alte ocazii" , a spus Levi dupa meci.