Laszlo Dioszegi: ”Aș fi fericit să stricăm ziua FCSB-ului! Ar fi foarte frumos”

laszlo dioszegi Sepsi OSK Superliga Laszlo Dioszegi, patronul lui Sepsi OSK / Foto: Captură PRO TV
Data publicarii: Duminica 21 Aprilie 2024, 22:58
Data actualizarii: Duminica 21 Aprilie 2024, 22:57

Sepsi OSK e ultima clasată în play-off-ul Superligii României.

În runda #5, echipa pregătită de Bernd Storck a primit duminică seară vizita Universității Craiova pe arena din Sfântu Gheorghe. La capătul celor 90 de minute, trupa din Bănie a câștigat cu 3-1 și a provocat a doua înfrângere a covăsnenilor din partea a doua a campionatului.

Laszlo Dioszegi a vorbit după meci și a ținut să puncteze că formația lui Costel Gâlcă a meritat să câștige confruntarea. De asemenea, patronul lui Sepsi OSK a menționat că așteaptă confruntarea cu FCSB și speră la o surpriză în fața liderului.

”Au meritat victoria, au fost mai buni decât noi. Asta e, mergem mai departe. Peste 3 zile vine viitoarea campioană, FCSB, poate producem surpriza. A fost plăcut pentru spectatorii neutri și pentru olteni. Din păcate nu și pentru fanii noștri. Sunt mândru de băieți că au luptat până la final. Am câștigat săptămâna trecută, acum am pierdut. Recunoaștem cinstit când adversarul e mai bun și mergem mai departe.

Marius Ștefănescu va juca în meciul cu FCSB. A primit cartonaș galben, dar e primul. Sper să și marcheze Ștefănescu împotriva FCSB. Ar fi foarte frumos. Aș fi fericit să stricăm ziua FCSB-ului, să sărbătorească la ei acasă. E cam ultima șansă pentru noi să prindem locul 3”, a spus Laszlo Dioszegi, potrivit Fanatik.

Sepsi OSK - Universitatea Craiova 1-3

Denil Maldonado a deblocat tabela de marcaj în minutul 11, ca Andrei Ivan să majoreze diferența în minutul 26. Tot în prima parte, Marius Ștefănescu a înscris pentru Sepsi OSK, în minutul 40.

În repriza secundă, Lyes Houri a dus scorul la 3-1, iar Universitatea Craiova a înregistrat, așadar, toate cele trei puncte din confruntarea de pe stadionul ”Sepsi” din Sfântu Gheorghe.