Kapetenos a marcat un sfert din golurile Stelei: fara el Steaua era pe locul 12!

Marius Lacatus Otopeni Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 27 Aprilie 2009, 08:32
Data actualizarii: Luni 27 Aprilie 2009, 08:40

Kapetanos este noul zeu din Ghencea: a aratat ca stie sa marcheze si cu piciorul si mentine vii sperantele din Ghencea pentru Europa League!

La fel ca in meciul tur din Ghencea, Kapetanos a marcat contra Otopeniului in ultimul minut. Reusitele grecului - 9 la numar, reprezinta  un sfert din golurile inscrise de Steaua in acest sezon in Liga1. Dupa 1-0 cu Otopeniul, Steaua e pe 6 la 10 puncte de liderul Dinamo si are sperante mari pentru un loc de Europa League!

Kapetanos- omul adus fara bani in vara e acum golgeter la Steaua:  7 dintre cele 9 goluri marcate de acesta au venit dupa minutul 80 si i-au adus Stelei 10 puncte. Fara ele, Steaua era acum pe 12 in clasament