INCIDENTE in tribune la Steaua - Petrolul! Fanii Stelei au sarit sa ii bata pe cei ai Petrolului inca din minutul 2!

Superliga
Data publicarii: Joi 03 Mai 2012, 20:45
Data actualizarii: Joi 03 Mai 2012, 20:45

Suporterii echipei Steaua Bucuresti au daramat gardurile protectoare si au incercat sa patrunda in sectorul fanilor formatiei Petrolului Ploiesti, in minutul 2 al partidei cu Petrolul.

Fanii Petrolului au primit bilete intr-un sector din Peluza Sud, acolo unde se afla si suporteri stelisti.

Jandarmii au intervenit imediat, au restabilit ordinea si au ramas in peluza.

Si meciul tur dintre cele doua echipe a fost marcat de incidente, insa mai grave. La partida de la Ploiesti, un suporter al echipei Petrolul a intrat pe teren in minutul 41, l-a lovit cu pumnul in fata si l-a scuipat pe fundasul stelist George Galamaz. Mai multi jucatori ai Stelei l-au lovit cu picioarele pe fanul care a patruns pe teren, in incercarea de a-l imobiliza. Dupa ce fortele de ordine au calmat spiritele si l-au retinut pe suporterul respectiv, arbitrul Robert Dumitru a eliminat doi jucatori stelisti, pe Martinovici si pe portarul Stanca, pentru loviturile aplicate fanului ploiestean. Meciul a fost reluat, dar in scurt timp o petarda aruncata din tribune l-a ranit pe portarul stelist Tatarusanu, care intrase in locul lui Stanca. Dupa acest nou incident, arbitrul a decis oprirea partidei. George Galamaz a fost diagnosticat cu o fractura de os zigomatic.

Steaua Bucuresti a castigat meciul tur cu Petrolul Ploiesti, cu scorul de 3-0 la "masa verde".