Imaginea etapei in Liga I! Cartu nu a putut sa se uite la penalty-ul ratat de Ferfelea. Cum a urmarit executia

Liga 1 CSU Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Iulie 2015, 21:36
Data actualizarii: Duminica 26 Iulie 2015, 21:38

Sorin Cartu a trait la intensitate maxima jocul cu Astra! Ratarile jucatorilor sai l-au scos din minti.

In repriza a doua, Cartu a ales sa stea mai mult pe banca, alaturi de colaboratorii sai. L-a lasat pe Sandoi sa se agite la marginea terenului. Momentele care au decis meciul l-au facut sa forteze sa nu izbucneasca. Pentru Cartu, penalty-ul ratat de Ferfelea in minutul 54 a fost incercarea suprema. Antrenorul nici macar n-a putut sa priveasca. S-a lipit de stalpul din dreapta scaunului sau, a impreunat mainile si a asteptat reactia suporterilor pentru a sti daca jucatorul sau a reusit sau nu sa transforme lovitura de la 11 metri.

Chiar daca n-a reusit sa egaleze din penalty, Craiova a reusit sa restabileasca echilibrul pe tabela in minutul 88, prin Mateiu. A fost 1-1 doar 4 minute. Dandea a adus victoria pentru Astra in minutul 2 de prelungiri.

Sursa captura: Dolce Sport