Ianis Hagi, ținta cluburilor din Germania după golul de generic marcat în fața nemților

Data publicarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 09:14
Data actualizarii: Sambata 09 Octombrie 2021, 09:41

România a capitulat în fața Germaniei, scor 2-1, în preliminariile Campionatului Mondial.

„Tricolorii” au deschis scorul în minutul 9, după o fază superbă plecată de la Nicușor Stanciu și finalizată magistral de Ianis Hagi.

Marcel Răducanu, fostul mare jucător de la Steaua și Borussia Dortmund, a declarat că Ianis Hagi a atras deja atenția cluburilor din Germania după evoluția reușită în meciul cu nemții.

„Acțiunea lui Ianis a fost superbă, dar apoi am început să pierdem mingi la mijlocul terenului. În repriza secundă ne-au lăsat puțin puterile, au venit mereu peste noi. Eu zic că e un rezultat bun.

Eram sigur că ai noștri vor juca așa. Au vrut să arate că merită și ei să joace în Bundesliga! la asta m-am acceptat, asta am vrut să văd. S-au zbătut, au alergat, săracii. Bravo lor! Da, echipa României m-a făcut astăzi mândru. Era superb pentru mine dacă făceam 1-1.

Ianis, prin acțiunea reușit, s-a făcut plăcut pentru echipele din Germania. A dovedit că are clasă!”, a spus Marcel Răducanu, la Digi Sport.

În următoarea partidă din preliminariile CM 2022, prima reprezentativă a României va juca împotriva Armeniei, luni, de la ora 21:45, pe Stadionul Steaua din Capitală.