Gloria Bistrita si UTA Arad au fost dezafiliate de FRF! Cele 11 cluburi care au fost "sterse" din fotbalul romanesc
![Gloria Bistrita si UTA Arad au fost dezafiliate de FRF! Cele 11 cluburi care au fost sterse din fotbalul romanesc](https://res.sport.ro/assets/sport/2015/01/28/image_galleries/415701/gloria-bistrita-si-uta-arad-au-fost-dezafiliate-de-frf-cele-11-cluburi-care-au-fost-sterse-din-fotbalul_size6.jpg)
11 cluburi au fost dezafiliate de catre FRF astazi.
Comitetul Executiv al Federaţiei Romane de Fotbal a decis in sedinţa de azi dezafilierea a 11 cluburi, printre care Gloria Bistriţa, castigatoare a Cupei Romaniei in 1994, si UTA Arad, de sase ori campioana si de doua ori castigatoare a Cupei Romaniei.
Potrivit site-ului FRF, cluburile de seniori dezafiliate, miercuri, sunt urmatoarele: CSM Moinesti, Lig a III-a - s-a retras din competiţie; ACF Rapid Fetesti, Liga a III-a - nu s-a inscris in competiţie; ACS Sporting Suceava, Liga a III- a - s-a retras din competiţie; ACS Avantul Conpet Ciresu, Liga a III-a - s-a retras din competiţie; FCM Dunarea Galaţi, Liga a II-a - nu s-a inscris in competiţie; ACSFC Papauţi, Liga a III-a - a fost exclusa dupa doua neprogramari; AFCM Resiţa 2012, Lig a a III-a - nu s-a inscris in competiţie; ACS Jiul Rovinari, Liga a III- a, CS Conpet Ploiesti, Liga a III-a a nu s-a inscris in competiţie; ACF Gloria 1922 Bistriţa; SC Fotbal Club UTA SA - nu s-a inscris in competiție.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News