Gigi a luat FOC dupa meciul cu Astra: "Cum e posibili sa FURI Steaua in 2 meciuri consecutive?" Becali ii ridica in slavi pe jucatori: "Au jucat <magarusul> cu ei!"

Superliga
Data publicarii: Sambata 28 Iulie 2012, 23:20
Data actualizarii: Sambata 28 Iulie 2012, 23:31

Gigi Becali era extrem de multumit dupa victoria Stelei cu 4-3 la Ploiesti cu Astra in ceea ce priveste jocul echipei. Arbitrajul l-a enervat la culme insa

"Nu ai cum sa gresesti cum s-a intamplat la faza lui Chipciu. Era faza statica. Inseamna ca e rea-vointa.

Mereu am spus asta, si cand e arbitrajul ostil trebuie ca Steaua sa castige. In Ghencea ne-au furat, acum ne-au furat! La finalul primei reprize, era mingea la 16m si a fluierat finalul. Faulturi de galben pe care ni le-a dat numai noua, nu le-a dat si lor.

Nu a fost impotriva noastra, a fost de partea Astrei, Coltescu nu e impotriva Stelei . E rusinos sa furi Steaua acasa si apoi si in deplasare.

Nu am nicio treaba pentru ca echipa are prea mare caracter. Noi nu ne-am retras astazi, nici in minutul 85. Ne-am distrat cu ei, am facut "magarusul" cu ei. Am pasat.

Cum sa nu arate Steaua mai bine ca sezonul trecut? Ne-am distrat cu ei. Dar o sa le spun: Marcati 2-3 goluri si apoi va distrati cu ei sa nu mai ne jucam asa.

Dupa meciul cu Chiajna i-am criticat acum nu mai pot. Cand vezi o echipa care marcheaza cand vrea, cum sa critici. Cel mai mult mi-a placut de Chipciu, zici ca e un alt om! Trebuie sa inteleaga sa fie mai concentrat Tanase, sa nu fie lejer. Mi-a placut foarte mult Rusescu, a alergat tot meciul. Si a dat un gol facut de el" a spus Gigi Becali la gsp tv