FOTO ȘI VIDEO Gică Hagi i-a băgat în vârtejul schimbărilor! Ce echipă a aliniat "Regele" în unicul amical al Farului + Debut pentru Ronaldo Deaconu

Superliga Gică Hagi / Foto: Getty Images
Data publicarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 10:46
Data actualizarii: Duminica 14 Ianuarie 2024, 10:59

Campioana are ca obiectiv intrarea în play-off.

Gică Hagi a mizat doar pe un meci amical în această perioadă de pauză competițională.

Campioana en-titre din Superliga (locul 6 în clasament după 21 de runde) a câștigat ieri, scor 2-0, pe teren propriu meciul cu liderul din Bulgaria, Cernomore Varna.

• Gică Hagi / Foto: Getty Images

A debutat Ronaldo Deaconu pentru echipa lui Gică Hagi

Hagi a început meciul cu marele transfer din această pauză competițională, Ronaldo Deaconu, fost jucător la Koronna Kielce (Polonia). Stângaciul a jucat primele 46 de minute, iar la pauză a fost înlocuit cu Benchaib.

"O partidă dominată de băieții noștri, care au arătat multă poftă de joc după cele zece zile de pregătire de la Baza Sportivă a Academiei Hagi. Louis Munteanu, din penalty, în min.56, și apoi Damien Dussaut, în min.58, cu un șut superb de la peste 30 metri, au marcat cele două goluri ale partidei", au scris cei de la Farul, pe site-ul oficial.

Ce echipă a aliniat Gică Hagi în unicul meci amical

Gică Hagi a schimbat toată echipa cu care a început meciul pentru a-i vedea la lucru pe toți jucătorii din lot.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Aioani (64 Buzbuchi) - Boli (46 Kiki), Larie (72 Gustavo), M. Popescu (72 Grosu), Dussaut (64 Dănuleasa) - Artean (64 Andronache), Queiros (64 Banu), Vînă (64 N. Popescu) - Deaconu (46 Benchaib, 79 Nedelcu), L. Munteanu (72 Cojocaru), Grigoryan (46 Rivaldinho).

Cernomore Varna (antrenor Ilian Iliev): Dulgerov - Popov, Atanasov, Stefanov, Panov - Fernandes, Garcia, Soula - Milushev, Iliev, Zlatev. Au mai intrat: Slavkov - Dichev, Vencislavov, Drobarov, Panayotov, Alves, Vasilev, Beyhan, Pacheco, Isa, Stoykov.