Florin Prunea & Helmut Duckadam, ironii la pauza meciului FCSB - Sepsi OSK: ”Comedia fundașilor centrali” / ”Jenant”

FCSB - Sepsi OSK Florin Prunea Helmut Duckadam Superliga Superliga Florin Prunea
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 22:04
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 22:03

FCSB - Sepsi OSK, LIVE TEXT - AICI.

Roș-albaștrii au primit vizita covăsnenilor pe Arena Națională, cel mai mare stadion al țării, duminică seară, de la ora 21:00. La ora disputării partidei, termometrele din Capitală indicau nu mai mult de 13 grade Celsius.

Helmut Duckadam, fost președinte de imagine la FCSB, a urmărit partida de pe Arena Națională și s-a limitat să spună faptul că cele două defensive ale formațiilor dirijate de Elias Charalambous și Bernd Storck au arătat ”jenant”.

”Apărătorii din ambele echipe... Jenant”, a spus Helmut Duckadam la televiziunea DigiSport.

De asemenea, Florin Prunea, fost internațional român, l-a completat pe Eroul de la Sevilla și a ținut să puncteze că linia defensivă a roș-albaștrilor a fost o ”comedie” în primele 45 de minute.

”La cum a început jocul, Sepsi părea medicamentul perfect pentru FCSB. Dar portarul a comis-o. Sigur, nu e portarul titular. După a început comedia fundașilor centrali de la FCSB”, a adăugat Florin Prunea.

Echipele de start

• FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Lixandru, Șut, Olaru (cpt.) - Băluță, Oct. Popescu, Fl. Coman

Rezerve: M. Udrea, A. Vlad - V. Crețu, Panțîru, Miculescu, Pandele, Phelipe, Antwi, Chiricheș, Alhassan

Absenți: Haruț, Pantea, Radaslavescu (accidentați)

Antrenor: Elias Charalambous

• Sepsi OSK: D. Moldovan - Oroian, Ninaj, Kecskes, D. Ciobotariu, N. Păun (cpt.) - Popsa, Kallaku, K. Varga, A. Dumitrescu - Debeljuh

Rezerve: Gedo, V. Tănasă - Safranko, Rența, I. Grigore, Aganovic, Kocsis, R. Varga, Rondon

Absenți: M. Ștefănescu (suspendat), Roland Niczuly, C. Matei, Alimi (accidentați)

Antrenor: Bernd Storck