VIDEO Fără 11 jucători, convocați la naționale, Farul lui Hagi n-a mișcat în fața bulgarilor de la Cerno More Varna!

Farul Constanta Cerno More Varna Gheorghe Hagi Robert Baceanu Superliga
Data publicarii: Joi 22 Septembrie 2022, 08:41
Data actualizarii: Joi 22 Septembrie 2022, 08:42

Liderul din Superliga a pierdut clar meciul amical de miercuri, 1-3. Golul constănțenilor a venit în minutul 90+3, din penalty.

Fără 11 componenți ai lotului, convocați la reprezentativele de seniori, U21, U20, U19, U18 și U17, dar și fără Aioani și Morar, care au fost menajați, Farul Constanța a pierdut miercuri, pe teren propriu, cu 1-3 partida amicală cu Cerno More Varna (locul 5 în Bulgaria), ”partener devenit deja tradițional pentru echipa noastră”, precizează site-ul oficial al liderului din Superliga.

Robert Băceanu, născut în 2003, a înscris din penalty în minutul 90+3 pentru echipa lui Gheorghe Hagi, în timp ce pentru bulgari au marcat Benchaa în minutele 45 și 67 și Coureur în minutul 74.

Mitulețu, Dulcea, Calu, Pelivan sau Chiper au jucat la Farul

Hagi a jucat cu: Buzbuchi - Benzar (78 Mboko), Corinus, Artean (65 M. Popescu), Lazăr (46 Mitulețu) - Doukoure (78 Dulcea), Martinovic (46 Iorga), Casap (83 Calu) - Dumitrache (78 Băceanu), Moldoveanu (78 Banu), Torje (65 Pelivan, 83 Chiper).

Foto și video: Farul Constanța