Egalul cu Pandurii l-a suparat rau! Reghecampf: "Am pierdut doua puncte, macar noi am jucat fotbal!" De ce si-a criticat jucatorii din ofensiva:

Steaua Laurentiu Reghecampf Superliga
Data publicarii: Sambata 23 Noiembrie 2013, 22:03
Data actualizarii: Sambata 23 Noiembrie 2013, 23:25

Pandurii Targu Jiu 1-1 Steaua | Laurentiu Reghecampf a vorbit la finalul partidei disputate impotriva Panduriilor, declarandu-se nemultumit de rezultatul echipei sale, dar si de jocul facut de gazde.

"Nu inscriem nici in duelurile 1 la 1, singuri cu portarul, primim gol usor. O neintelegere intre fundasi si Tatarusanu. E pacat, pentru ca muncim foarte mult, dar nu reusim sa profitam de sansele pe care le avem. Am facut doua schimbari normale la pauza. Pe Georgievski l-am schimbat pentru ca avea galben, iar Chipciu e un jucator cu o viteza si o tehnica mai buna, care am considerat ca ne poate ajuta sa egalam.

Stanciu nu a avut o prima repriza buna, nu a facut ce i-am cerut, nu a venit intre linii si nu si-a creat ocazii. Iancu a jucat bine. El face parte din lotul Stelei si trebuie sa invete din greseli.

Prepelita a iesit accidentat. El a fost racit toata saptamana, mi-a spus ca avea crampe si a trebuit sa-l schimb. L-am bagat pe Ionut Neagu, care venea si el dupa o perioada de inactivitate.

Am pierdut doua puncte astazi, Pandurii a avut o singura sansa si nu a incercat sa joace fotbal, doar contraatac. Steaua a incercat sa joace fotbal. Eu sunt nemultumit de faptul ca nu concretizam ocaziile pe care le avem.

Cu Schalke, cred ca trebuie sa conducem jocul, sa avem o atitudine buna. E ultima sansa sa prindem locul 3, trebuie sa jucam compact, sa nu le dam sanse de contraatac, asa cum am facut la Gelsenkirchen. Repet, noi trebuie sa inscriem, sa materializam ocaziile pe care le avem, sa nu mai ratam.

Piovaccari a fost accidentat doua saptamani si jumatate, a intrat la antrenamente abia acum 3 zile, nu il puteam folosi. Fiecare jucator intra cand este pregatit", a spus Laurentiu Reghecampf la Digisport.