Dorinel nu vrea Timisoara in Liga: "Am luptat ca nebunii in final, de asta cred ca luam titlul!"

Otelul Galati Dorinel Munteanu Superliga
Data publicarii: Joi 28 Aprilie 2011, 18:29
Data actualizarii: Joi 28 Aprilie 2011, 18:36

Otelul n-a facut decat 2-2 acasa cu Gaz Metan si i-a lasat locul de Liga Timisoarei.

Dorinel Munteanu isi felicita elevii pentru modul cum au jucat in repriza secunda si il critica pe Viglianti pentru ratarea penalty-ului din minutul 94. Antrenorul Otelului crede in titlu chiar daca Galatiul a cazut pe 2 cu 5 etape inainte de finalul campionatului.

"Cand ratezi penalty in mintuul 93, n-ai ce sa mai zici. N-am ce sa reprosez echipei. Gaz Metan a marcat poate la prima ocazie, dupa pauza ne-am trezit, am egalat, am avut un final foarte bun, in care am pus adversarul sub presiune. Erau doua puncte foarte mari pe care nu trebuia sa le ratam, dar asta e. Am pierdut 4 puncte extrem de importante, mergem sa ne batem inca 5 meciuri si sper ca puterea echipei imi da sperante.

Viglianti trebuia sa bata si sa marcheze, dar el isi doreste prea mult. Ar fi trebuit sa se gandeasca de doua ori. Este o lipsa de personaltiate la echipa noastra. Felul cum ne-am luptat in final imi da incredere. Mai sunt 15 puncte puse in joc, se mai pot intampla suficiente lucruri!", a spus Dorinel Munteanu.