Dinu rade de salariile dinamovistilor: "Zicu si Cristea trebuie dusi la carnaval"

Data publicarii: Sambata 06 Martie 2010, 21:47
Data actualizarii: Sambata 06 Martie 2010, 21:55

Dinamo 1-1 Ceahlaul| "E inadmisibil sa ai doua ocazii de gol cu Ceahlaul" spune Cornel Dinu dupa meciul din Stefan cel Mare cu Ceahlaul.

Prunea: "Jucatorii se vor revansa cu CFR" Netoiu: "Singura sansa e sa batem Steaua"

"Este inasmisibil ca Dinamo sa aibe doua ocazii de gol in prima repriza. Indiferent de starea gazonului. Dupa 1-0, intr-un asemenea teren trebuia inchis jocul. Nu cu Pulhac, care avea o cipilica de zici ca era la agatat femei in mall. Nu cu N'Doye, care scuzati-ma, nu se compara cu mine, asa cum a scris un cotidian. Eu n-am nicio legatura cu Bronx-ul." a spus Dinu la Fanatik dupa meci.

"Dinamo a avut un teren foarte greu si a intalnit o echipa Ceahlaul cu un joc bun. Dinamo are mai mari posibilitati de joc, dar a fost dezavantajata de conditiile grele.

La golul Ceahlaului Pulhac se gandea cu cine sa mearga in seara asta la Bamboo. Dinamo trebuie sa-si faca curatenie de performanta in casa.

M-a deranajat ca Dinamo a jucat foarte prost in prima repriza, in ciuda unui teren dramatic, dar Dinamo a ajuns de doua ori, discutabil, la poarta.

In repriza a doua, pe langa comicariile 'Printului' Cristea, Dinamo trebuia sa joace altceva. Niculescu e un tip de perspectiva...in birouri. Daca nu mai poti te retragi. Si el si Zicu au preluat din 25 de mingi vreo 18 inapoi. Singurul atacant pe care l-am avut a fost Alexe.

Sansele la titlu? Nu stiu daca Dinamo a avut sanse la titlu tot timpul. Meciurile cu CFR si Steaua vor fi foarte grele" a mai spus Dinu la gsptv.

Prunea: "Nu am ce sa le reprosez jucatorilor"
"Daca in primele etape am avut noroc si de jocul rezultatelor, se poate spune ca astazi am ratat o sansa. Atat si nimic mai mult. Baietii si-au dorit, au demonstrat asta in aceasta seara, dar mingea nu a intrat. Asta e! Eu nu am ce sa le reprosez. Puteam sa inscriem in minutul 84, in 91, si sa castigam toate cele trei puncte. Am avut ocazii foarte clare de gol.

Acum important e doar meciul de la Cluj. Mai e mult de jucat, nu putem spune acum ca nu mai sunt sanse. Meciul asta s-a terminat, ne gandim doar la cel de sambata viitoare. Au sansa ca saptamana viitoare sa schimbe istoria si sunt convins ca vor profita de ea. I-am vazut foarte montati in vestiar",
a spus Florin Prunea la Sport.ro.

Netoiu: "Sinura sansa e sa batem Steaua"
Actionarii dinamovisti au plecat fara sa dea declaratii, doar Gigi Netoiu a comentat situatia echipei. "S-au pierdut doua puncte mari si e pacat. Acum pentru Dinamo singura sansa e sa nu piarda la Cluj si sa o bata pe Steaua. Altfel, ies din cursa pentru titlu. Normal ca Borcea era suparat, toata lumea e suparata. Daca echipa batea si aveam 9 puncte dupa trei etape, altfel discutam.

Eu nu sunt adeptul schimbarii de antrenor acum. E mijlocul sezonului. Abia la vara trebuie sa se traga linie.

Fotbalul greseala asteapta. Unii jucatori nu s-au ridicat la pretentiile cerute si am avut si putin ghinion. Au fost si cateva ocazii nefructificate. E vorba si de o lipsa de concentrare cand te impiedici mereu de echipele mici", a spus Netoiu.