Ceahlaul da lovitura si in Stefan cel Mare! Dinamo 1-1 Ceahlaul!

Ceahlaul Piatra Neamt Dinamo Liga I Superliga
Data publicarii: Sambata 06 Martie 2010, 20:25
Data actualizarii: Sambata 06 Martie 2010, 20:35

Dinamo a ratat sansa de a se apropia la doua puncte de CFR Cluj, dupa egalul de pe teren propriu cu Ceahlaul Piatra Neamt, echipa care a castigat cu 3-1 in Ghencea.

Golurile au fost marcate de Vitelaru '15, autogol, pentru Dinamo, respectiv Mulisa '71, pentru Ceahlaul.

1-0: Alexe a patruns in careu, a centrat pe jos, in fata portii, iar Vitelaru a deviat balonul, cu calcaiul, in propria poarta.

1-1: Badescu a pasat in adancime, Stevici a preluat in fata lui Dolha, mingea a ajuns la Mulisa care a reluat cu latul, in poarta goala, intr-un moment in care Dinamo evolua in inferioritate numerica, dupa ce Molinero parasise terenul, in urma unei accidentari.

In minutul 68, atacantul Florin Bratu l-a inlocuit pe Claudiu Niculescu si a revenit astfel intr-un meci de Liga I dupa o absenta de 17 luni. Florin Bratu a suferit o entorsa la genunchiul drept, cu afectarea ligamentelor, in minutul 30 al partidei CFR Cluj -
Dinamo, scor 1-0, disputat la 17 octombrie 2008. Inainte si dupa efectuarea schimbarii, suporterii prezenti la stadion i-au scandat numele atacantului dinamovist.

Dinamo: 12. Dolha - 14. Molinero (25. Scarlatache '72), 21. Dr. Grigore, 4. Moti, 3. Pulhac - 7. Zicu (20. Ad. Cristea '55), 29. N'Doye, 8. Bostina, 10. Alexe - 9. M. Niculae, 99. Cl. Niculescu (15. Fl. Bratu '68). Antrenor: Cornel Talnar.

Ceahlaul: 22. Villadsen - 3. Dikaba, 24. Forminte, 17. Vitelaru, 4. Al. Dragomir (27. Dumitras '87) - 18. Balde - 15. Badescu, 5. Stevici, 10. Vasilache (7. Cebotaru '80), 25. Ibrahim (16. Jeremici '80)- 19. Mulisa. Antrenor: Zoran Filipovici.

Cartonase galbene: Zicu '25, Bostina '74 / Vasilche '76, Dikaba '89, Jeremici 90+4.
Arbitri: Georgian Ionescu (central) - Dragos Mihai Iliescu, Florin Paunescu (asistenti) - Florin Miron (rezerva).
Observatori: Adrian Ionescu, George Ionescu.

La partida au asistat aproximativ 1500 de spectatori.

La pauza, crainicul stadionului a facut un anunt la statia de amplificare, la sugestia observatorului Ligii Profesioniste de Fotbal, Adrian Ionescu, rugandu-i pe suporteri sa nu arunce cu bulgari.