Superliga Dinamovistii, scosi din minti de faza care a decis derby-ul! "Penalty si cartonas rosu inventate!" Mesajul dur al PCH
Data publicarii: Sambata 03 Octombrie 2020, 23:03
Data actualizarii: Sambata 03 Octombrie 2020, 23:28

FCSB s-a impus cu scorul de 3-2 contra celor de la Dinamo, golul decisiv fiind marcat dintr-un penalty controversat, acordat de catre arbitrul Radu Petrescu.

In minutul 74 al partidei, Florin Tanase a ridicat mingea peste apararea dinamovista pentru Dennis Man, care a fost impins de catre Isma Lopez, care incerca sa-l opreasca pe atacantul FCSB-ului. Radu Petrescu a considerat ca a fost fault si i-a acordat cartonasul rosu spaniolului.

Fanii dinamovisti au avut o reactie furioasa la adresa greselii, Peluza Catalin Hildan postand pe pagina de Facebook un mesaj cu privire la decizia arbitrului:

"CEREM IMPLEMENTAREA SISTEMULUI VAR SI SUSPENDAREA ARBITRILOR CARE FAC MECIURILE PRAF!

Asa cum am presimtit (vezi postarea noastra din minutul 22 al meciului), Radu Petrescu ne-a vanat, a inventat un penalty si un cartonas rosu.

Faptul ca a ezitat sa fluirere ESTE DOVADA CA A VAZUT CA JUCATORUL NOSTRU A LOVIT MINGEA.

Nu are nicio scuza! Nu poate da vina pe tusier (alt ticalos), pentru ca el, centralul, este cel care ia decizia.

A sasea etapa, a sasea eroare grava de arbitraj!