Dinamo i-a gasit inlocuitor lui Gabi Torje in Liga I: joaca pe doua posturi si a impresionat la nationala U19!

Superliga
Data publicarii: Vineri 26 August 2011, 08:22
Data actualizarii: Vineri 26 August 2011, 08:23

Dinamo i-a gasit inlocuitor lui Gabi Torje. Este vorba despre un jucator care evolueaza in campionatul intern.

Gabi Torje si-a luat adio de la Dinamo cu lacrimi in ochi. Ratarea calificarii in Europa League a adus numai tristete in Stefan cel Mare, unde dupa multa vreme stadionul a fost plin si astepta o performanta mare. Gabi Torje a inscris ultimul gol pentru echipa sa.

"Este un meci pe care l-am pierdut. Vorskla nu a ajuns decat de trei ori in careul nostru si au marcat de fiecare data. E dureros. Am avut elan, am atacat, am construit foarte mult, ne-am creat multe ocazii, mai ales in prima repriza, cand trebuia sa marcam mai mult. Din pacate, s-au comis multe greseli, toti le-am facut si au costat scump", a spus Torje.

Dinamo cauta solutii pentru a-l inlocui pe Gabi Torje, care isi face bagajele pentru Udinese. Ciobotariu e cu ochii pe un jucator din campionatul intern. ProSport scrie ca este vorba de Tiberiu Serediuc, jucator care apartine de CS Otopeni. El joaca pe partea dreapta si poate fi folosit atat mijlocas cat si fundas. Are doua prezente in nationala U 19, unde a jucat 180 de minute. Romania 1-2 Cehia si Romania 0-1 Grecia sunt meciurile in care Tiberiu Serediuc a reusit un assist.