Dinamo face urat: "Deaconu e ceferist, sa ni-l dea si la meciul direct!" Paszkany il face PRAF pe Badea! Ce replica dura i-a dat:

Superliga
Data publicarii: Sambata 29 Octombrie 2011, 23:45
Data actualizarii: Sambata 29 Octombrie 2011, 23:55

U Cluj 0-0 Dinamo | Cornel Dinu crede ca Dinamo a fost clar dezavantajata de tusierul Popa din Pascani. Badea l-a facut praf pe Deaconu!

DINU:
"Dinamo a facut o partida tactica foarte buna, a meritat mai mult de un punct, a controlat jocul in repriza a doua, a avut ocazii mult mai clare. Balgradean e cel mai in forma portar la momentul actual, in Liga I.

Acest tusier Popa din Pascani nu e la prima greseala mare impotriva lui Dinamo. E la finalul carierei si acum e momentul mai interesant sa acumuleze experienta. L-a oprit pe Niculae total eronat, la un ofsaid inexistent. Dar Deaconu a mers mai bine decat alti arbitri", a spus Cornel Dinu la digisport.

BADEA
"Deaconu se pare ca intr-adevar e clujean, dar ceferist, nu clujean! El a arbitrat Piatra Neamt cu CFR, a dat un 11 m indoielnic si a fost un gol precedat de un fault!

Pot sa ii reproseze: un ofsaid care nu a existat la Niculae, in minutul 70, un fault asupra lui Niculae in minutul 90, a alergat cu ochii inchisi Deaconu, din cauza vitezei, si un dublu fault la Marius Niculae si Rus, pe care nu l-a vazut. Dumnealui i-a convenit un 0-0. Sa ni-l delege si la meciul cu CFR!", a spus ironic Badea.

PASZKANY:

"Il stiam pe domnul Badea unul dintre conducatorii decenti din fotbal. Vrem primul loc dupa meciul cu Dinamo, din etapa viitoare! Ne convine egalul asta! Aberatiile domnului Badea sunt greu de comentat! Dansul era, probabil, nemultumit de rezultat, si, in loc sa vada problemele din ograda proprie, arunca fumigene sa distraga atentia", a spus si Paszkany.