Dinamo 5-0 Bistrita! Marius Niculae, 3 goluri si 10 minute portar, Danciulescu si Miranda, marcatori

Superliga
Data publicarii: Marti 21 Aprilie 2009, 16:32
Data actualizarii: Marti 21 Aprilie 2009, 19:05

Marius Niculae a fost omul orchestra pentru Dinamo in meciul cu Gloria Bistrita. Atacantul a marcat 3 goluri si a jucat ca portar 10 minute dupa ce Lobont s-a accidentat GRAV si a fost dus la spital.

Marius Niculae, minutele 20, 56 si 73, Miranda in minutul 84 si Danciulescu in minutul 90 sunt oamenii care au marcat golurile in umilinta Bistritei pe Stefan cel Mare.

Dinamo venea dupa o infrangere usturatoare la Iasi, iar amenintarile lui Borcea si Turcu au avut efect.

"Cainii" reusesc cea mai spectaculoasa victorie din acest campionat, iar Dinamo asteapta meciul de maine dintre Steaua si CFR, meci care ar putea sa o relanseze pe Steaua in lupta pentru titlu.

Min 92: GOL DINAMO! Danciulescu o umileste pe Gloria Bistrita! A marcat golul 5!
Min 90: Miranda a centrat perfect pentru Danciulescu. Atacantul dinamovist a sutat pe poarta, dar Tatarusanu a respins in corner.
Min 87: Gloria Bistrita e aproape de gol. Apararea dinamovista a gresit, iar bistritenii au sutat spre poarta aparata de Niculae. Atacantul a plonjat. a ratat mingea, in balonul a trecut pe langa poarta. Dupa faza, Niculae a inceput sa strige nervos la coechipierii sai din aparare, pentru gafa acestora.
Min 84: GOL DINAMO! Marius Niculae a repus rapid o minge, Zicu si Miranda au ajuns imediat in careul Bistritei, iar Miranda a marcat golul 4 pentru Dinamo.
Min 82: Marius Niculae are primele interventii ca portar! A reusit sa prinda o minge din corner!
Min 78: SOC LA DINAMO! Lobont s-a accidentat GRAV la picior, Dinamo a ramas fara schimbari, iar Marius Niculae a intrat ca PORTAR!
Min 73: GOL DINAMO! Marius Niculae e de neoprit! A reusit hattrick-ul
Min 62: Schimbare la Dinamo! Iese Ze Kalanga, intra Zicu.
Min 59: Danciulescu este la un pas de gol la doar cateva secunde dupa ce a intrat in teren. Atacantul dinamovist a strecurat mingea cu capul pe langa Tatarusanu la 16 metri de poarta, dar a fost blocat in momentul in care a incercat sa traga cu poarta goala in fata.
Min 58: Iese Claudiu Niculescu, intra Ionel Danciulescu la Dinamo.
Min 56: GOL DINAMO! Bostina centreaza perfect pentru Marius Niculae, care reia superb cu capul de la 11 metri la coltul lung!
Min 55: Ze Kalanga centreaza foarte periculos in 6 metri, Tatarusanu iese si retine balonul!
Min 43: Cristea intra in viteza in careul Gloriei, trimite un sut-centrare la coltul scurt, insa Tatarusanu intervine salvator.
Min 40: Ze Kalanga are o cursa senzationala, intra in careu si suteaza puternic la coltul scurt! Tatarusanu respinge excelent in corner.
Min 38: Cristea suteaza foarte periculos din unghi, iar Tatarusanu respinge in corner!
Min 34: Torpila trimisa de Marius Niculae de la 25 de metri, Tatarusanu apara.
Min 25: Diogo primeste o minge in preajma careului mic al lui Dinamo si suteaza la coltul scurt, insa Lobont apara incredibil si Dinamo scapa de cu fata curata. Cea mai mare ocazie de gol a meciului.
Min 20: GOL DINAMO! Marius Niculae deschide scorul pentru Dinamo la prima ocazie serioasa a trupei lui Rednic! Niculae a marcat cu o lovitura de cap din 8 metri!
Min 13: Sut nereusit al lui Niculescu din marginea careului. Mingea trimisa de atacantul dinamovist a fost potolita de un fundas, iar portarul Tatarusanu a prins-o fara nicio emotie. Dinamo nu a avut nicio ocazie pana acum.
Min 5: Gloria Bistrita a inceput meciul in forta, a atacat in prima parte a partidei. Dinamo nu reuseste sa se aproprie de poarta.

DINAMO: Lobont-Scarlatache, Tamas, Goian, Simao- Ze Kalanga, Malik, Bostina, Ad. Cristea –Niculae, Niculescu