Dinamo are INTERZIS la Champions League si la anul! "Cu jocul asta nu facem nimic! Jucatorii sunt vinovati!"

Superliga
Data publicarii: Vineri 06 Mai 2011, 22:27
Data actualizarii: Vineri 06 Mai 2011, 22:30

Dinamo a mai pierdut un meci si nu e sigura nici de locul 4 la finalul sezonului!

Ionel Danciulescu spune ca Dinamo nu are cum sa viseze la titlu nici macar la anul daca nu-si va imbunatati jocul.

"N-am stiut sa pastram avantajul, am dominat clar in prima repriza. Dupa pauza, au fost mai buni si ne-au batut. Nu e deloc bine, dar n-avem ce face. Se complica lupta pentru Europa League, trebuie sa castigam la Craiova. Azi am cedat 3 puncte pe care nu trebuia sa le pierdem, pacat.

Cei de la CFR au meritat sa bata, chiar daca noi am dominat in prima repriza. Scorul final e 2-1 pentru ei, asta pentru ca fotbalul se joaca 90 de minute. Nu mi-e usor sa vad Dinamo pe 5, nu ma simt deloc bine. Ce sa spun? Noi suntem principalii vinovati! Noi vrem in fiecare an Cupa si Campionatul, sper sa aratam asta si pe teren, nu doar sa vorbim!", a spus Danciulescu la gsptv.