Dinamo 1-1 FCSB | Dica ATACA dupa Derby de Romania: "Era greu sa mai intre Dinamo in play-off daca bateam, probabil de-aia l-a eliminat pe Gnohere"

Duminica 11 Noiembrie 2018, 23:24

Dica e suparat pe arbitrul Kovacs, care l-a eliminat pe Gnohere in minutul 52 pentru un atac asupra lui Cooper.

Aboneaza-te la canalul nostru de YouTube si vezi cele mai tari clipuri video

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Antrenorul FCSB crede ca rezultatul a fost influentat decisiv dupa decizia luata de central si e ironic la adresa rivalei: "Probabil ca lui Dinamo ii era greu sa mai intre in play-off daca noi bateam azi".

"Pana la cartonasul rosu, cred ca a fost un joc echilibrat. Si noi ne-am creat cateva ocazii in prima repriza, si ei. Dupa eliminare, era clar ca Dinamo va domina. Important e ca am reusit sa-i inchidem bine pe cei de la Dinamo. La un asemenea meci nu poti sa rupi jocul si sa dai rosu la ce a dat.

Probabil era mai dificil daca bateam noi ca Dinamo sa mai ajunga in play-off. Pacat ca am luat gol din nimic. Am avut noi corner, am pierdut mingea si a venit acel penalty. Daca bateam azi, treceam pe primul loc. Incepusem bine repriza a doua, dar din pacate a venit cartonasul rosu. Bizonul nu joaca la Iasi, Benzar e si el suspendat.

Asta ne e soarta! Nu vreau sa-mi dau cu parerea de Dinamo, nu vreau sa zic daca vor ajunge sau nu in play-off. Mi-as fi dorit sa avem mai multi jucatori la nationala mare, dar e decizia lui Cosmin, el raspunde de rezultate. De teren n-are rost sa vorbim. Nu exista teren in Liga 1 sa fie asa prost, cred ca nici in liga a 2-a nu avem asa ceva", a spus Dica la Digisport.

Drumuri blocate din cauza vântului şi viscolului. Copaci şi stâlpi au căzut pe şosele