Din curiozitățile Ligii 1! Grădinaru: „Suntem finanţaţi de Romgaz şi nu avem căldură şi apă caldă!”

razvan gradinaru Gaz Metan Medias Liga 1 Superliga
Data publicarii: Vineri 04 Februarie 2022, 23:08
Data actualizarii: Vineri 04 Februarie 2022, 23:16

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate cu Rapid Bucureşti, 1-1 (0-1), vineri seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a Ligii 1.

Pentru Gaz Metan Mediaș a marcat Lixandru, în minutul 55, în timp ce pentru Rapid a punctat Goge, în minutul 3.

La finalul partidei, mijlocaşul Răzvan Grădinaru a declarat că jucătorii de la Mediaș nu şi-au primit salariile de luni bune, subliniind că situaţia de la club este foarte dificilă.

„Suntem finanţaţi de Romgaz şi nu avem căldură şi apă caldă. Suntem jucători cu familii acasă. Ce să facem? Degeaba spui că ai 300 de meciuri la Liga 1, dacă nu ai ce să mănânci acasă.

Ce să facem? Să nenorocim clubul, să facem memorii? De fapt clubul ne nenoroceşte pe noi.  S-au luat banii pe august sau septembrie”, a declarat Grădinaru la finalul meciului.

Serii negre de meciuri pentru cele două echipe

Gaz Metan rămâne fără victorie în ultimele sale cinci meciuri de acasă (patru egaluri, un eşec). Rapid nu a mai câştigat de cinci etape, în care are trei egaluri şi două eşecuri.

În tur, Gaz Metan sa impus cu scorul de 2-1.

Etapa următoare, Rapid se va deplasa la Voluntari (08 februarie), în timp ce Gaz metan va merge la Sfântu Gheorghe (08 februarie), unde o va întâlni pe Sepsi OSK.