Cum a obtinut Steaua o victorie la care NIMENI nu se astepta si de ce fotbalul nu este matematica! Cinci lucruri CIUDATE care s-au intamplat la Dinamo 1-3 Steaua:

Superliga
Data publicarii: Marti 06 Decembrie 2011, 10:35
Data actualizarii: Marti 06 Decembrie 2011, 10:55

Nimeni nu se astepta la o victorie la scor a Stelei.

Echipa lui Ilie Stan a avut evolutii dezastruoase in deplasare in acest sezon, marcand doar 2 goluri!

Mai mult, defensiva lui Dinamo a fost redutabila pe teren propriu, primind un singur gol in acest campionat.

Tot matematica mai spunea inainte de meci ca Steaua nu a marcat niciodata intre minutele 21 si 30 in acest sezon, avand doar 3 goluri inscrise pana in minutul 40!

Toate aceste calcule nu au fost valabile in meciul de aseara. Steaua a dat trei goluri si a castigat un meci in care a mai avut o bara si inca 2 ocazii. Balgradean, cel mai in forma si mai laudat portar in ultima vreme, cu evolutii pe masura, a avut cel mai slab meci al sezonului, gresind grav la primul gol al Stelei!

22 este minutul in care a marcat Rusescu pentru 1-1

* Niculae a marcat de Mos Niculae, insa Mosul adevarat nu le-a adus si 3 puncte dinamovistilor :)