VIDEO Căpitanul Ngezana! Gest superb al roș-albaștrilor pentru debutantul de la FCSB după eroarea comisă

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Miercuri 05 Iulie 2023, 21:27
Data actualizarii: Miercuri 05 Iulie 2023, 21:28

FCSB a disputat al doilea amical al cantonamentului din Olanda, după duelul cu Anderlecht, scor 2-5 și a remizat cu PAOK, scor 1-1.

Roș-albaștrii au pierdut primul meci amical, iar în cel de-al doilea, cu PAOK, au trecut în avantaj în prima repriză datorită golului lui Florinel Coman. Partida cu echipa lui Răzvan Lucescu a bifat și debutul lui Siyabonga Ngezana în tricoul vicecampioanei României. Fundașul central a început meciul pe banca de rezerve, însă a fost trimis în teren în minutul 60, în locul lui Dawa.

Jucătorul a gafat la golul egalizator al lui PAOK, alunecând în fața lui Gordeziani, care l-a învins pe Andrei Vlad cu un șut la colțul scurt. Pentru a-l încuraja, însă, noi săi coechipieri au făcut un gest superb.

Ngezana a primit banderola de căpitan la FCSB

Darius Olaru a fost căpitanul roș-albaștrilor timp de peste 60 de minute, însă ulterior i-a pasat banderola lui Adrian Șut. În momentul schimbării, Șut a făcut un gest superb pentru a-l încuraja pe Ngezana. Acesta i-a pus banderola de căpitan pe braț debutantului Siyabonga Ngezana, când a fost schimbat în minutul 77.