S-au inecat cu gaz: CFR 1-1 Gaz Metan dupa 5 ocazii imense ratate de clujeni! Debut ratat in noul sezon pentru campioana! Vezi toate fazele aici:

Superliga
Data publicarii: Sambata 21 Iulie 2012, 23:21
Data actualizarii: Sambata 21 Iulie 2012, 23:30

Campioana s-a miscat greu in prima repriza cu Gaz Metan, fiind condusa la pauza, insa a intors jocul in a doua repriza, atunci cand Kapetanos a egalat. Grecul a mai ratat doua ocazii imense, alaturi de Sougou si Bastos, iar campioana obtine doar un punct din prima etapa.

Cfr Cluj: Stancioiu - Ivo Pinto, Maftei, Rada, Camora - Deac, Sare, Muresan, Bastos - Sougou, Kapetanos

Gaz Metan: Buchta - Zaharia, Frasinescu, Markovic, Vukadinovic - Todea, Avram, Vasilache, Petre - Dan, Vitinho

-----------------------------------------------

FINAL! Campioana debuteaza cu un semi-esec pe teren propriu, dupa un meci in care au ratat foarte multe ocazii, in repriza a doua! Gaz Metan a inscris practic la singura ocazie a meciului!

Min 89: Ce ocazie pentru Gaz Metan! Vitinho trece de 2 clujeni si trage putin pe langa poarta din marginea careului!

Min 88: Centrare a lui Valente, Ciuca trimite in corner!

<<>> Iese Deac, intra Ronny

Min 80: Eroare incredibila a lui Rada, Vasilache primeste in marginea careului si trage putin pe langa poarta.

<<>> Iese Vukadinovici, intra Ciuca

Min 77: Sut puternic al lui Muresan, de la peste 30 de metri, din lovitura libera. Retine cu siguranta Buchta.

<<>> Schimbare la Gaz Metan: Iese Avram si intra Roman
<<>> Schimbare la CFR Cluj: Iese Sare si intra Voss

Comenteaza meciul - Cristi a spus: Sa vedem finalul meciului ... ca tot se dadea mare Andone ca el castiga tot...

<<>> Iese Bastos, intra Nuno Valente

Min 65: Inca o ocazie pentru CFR, acelasi Kapetanos trece pe langa gol.

<<>> Iese Florin Dan, intra Vali Negru

Min 61: Kapetanos rateaza din 10 metri, lateral dreapta, dupa ce incearca o scarita nereusita.

Min 60: GOOOOOOOOOOOOOL CFR! Kapetanos reia cu capul din 8 metri, pe coltul scurt, dupa o centrare din lovitura libera a lui Deac.

Min 58: Bastos si Camora trag in blocaj din pozitii ideale pentru CFR! Clujenii se apara eroic!

Min 55: Inca o ocazie mare pentru CFR, dupa o lovitura libera respinsa cu greu de Buchta.

Min 53: OCAZIE MARE pentru CFR, dupa un sut al lui Bastos scapat in lateral de Buchta! Kepetanos trimite cu calcaiul spre Sougou, care suteaza in plasa laterala din 3 metri!

Min 48: Kapetanos cere penalty la o cadere in careu!

Min 46: A inceput a doua repriza. Nicio schimbare in cele doua echipe.

Comenteaza meciul - "A" spune: "Iar nu mai prinde Andone Liga :)"

PAUZA: CFR 0-1 Gaz Metan. Campioana a facut o repriza slaba, avand o singura ocazie, prin Kapetanos.

Min 42: Kapetanos rateaza incredibil din 7 metri! Preia cu spatele la poarta si trage in bratele lui Buchta!

Min 35: Ocazie buna pentru Vitinho, insa preluarea este prea lunga si clujenii resping din careul mic.

Min 28: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vasilache!!! Fostul rapidist trimite direct in vinclu de la 30 de metri, din lovitura libera! FABULOS!!!!!

Min 20: Ocazie si pentru Bastos, dupa lovitura de cap din lovitura de la colt.

Min 16: OCAZIE IMENSA pentru Gaz Metan, dupa ce Dan trimite cu capul de la 13 metri, sub bara!

Min 15: Bastos insira 3-4 adversari dar este faultat inainte sa traga la poarta, la 25 de metri de poarta!

Min 7: Nicio ocazie pana acum, jocul se desfasoara mai mult in jumatatea clujenilor.

Min 1: A inceput meciul. Doar 5000 de oameni in tribune in primul joc acasa al campioanei.