Brasov stie sa si castige! Brasov 3-2 Gaz Metan Medias!

Superliga
Data publicarii: Duminica 18 Aprilie 2010, 17:29
Data actualizarii: Duminica 18 Aprilie 2010, 20:04

FC Brasov a castigat cu 3-2 meciul cu Gaz Metan Medias si a egalat Rapidul in clasament.

Golurile gazdelor au fost marcate de Grigore '11 (penalti), Sburlea '39 si Hadnagy '49, iar oaspetii au punctat prin Al. Muntean '57 si Litu '77.

Grigore a deschis scorul in minutul 11, din penalti, dupa ce Roman a fost faultat in careu.

Sburlea a majorat diferenta pe tabela de marcaj in minutul 39, cu un sut de la 12 metri.

Golul al treilea a fost reusit de Hadnagy, care a trimis mingea in poarta oaspetilor de la patru metri, in minutul 49.

Oaspetii au redus diferenta in minutul 57, prin Alexandru Muntean, care a inscris cu un sut puternic si plasat, de la 20 de metri.

In minutul 77, Litu a primit o pasa de la Muntean si a marcat de la 7 metri.

FC Brasov: 32. Minca - 2. Rui Duarte, 55. Diogo, 15. Oros, 3.Ezequias - 14. Roman, 8. Grigore, 27. Maldarasanu (10. Ilyes '46), 7. C. Munteanu (25. S. Stancu '83) - 21.Sburlea (18. Cristescu '69), 9. Hadnagy. Antrenor: Viorel Moldovan.

Gaz Metan Medias: 30. Buchta - 44. Kratochvil (27. Eric de Oliveira '46), 19. Lazar, 13. Khubutia, 23. Marovic (8.Buzean '46) - 16. R. Zaharia (29. Galanis '61) - 5. Al. Muntean, 15. Hoban, 21. Todea, 22. Parvulescu - 9. Litu. Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonase galbene: Diogo '65, Ezequias '66, Minca '90+2, Hadnagy '90+2 / Litu '9, Khubutia '13, Al. Muntean '33, R. Zaharia '45.
Arbitri: Cristian Balaj (centru) - Iulian Szekely, Mihai Artene (asistenti) - Catalin Popa (rezerva).
Observatori: Stan Prodan, Gheorghe Nedelescu.

La meci au asistat aproximativ 700 de spectatori, printre care si 10 suporteri ai formatiei oaspete.