Batranii salveaza Rapidul! Giulestenii au castigat ultimul meci din Spania! Toate rezultatele din amicale:

Rapid Superliga
Data publicarii: Joi 07 Februarie 2013, 14:11
Data actualizarii: Joi 07 Februarie 2013, 14:14

Inter – CFR, de ce sa nu-I batem? Joi 22:00 IN DIRECT la PRO TV si Voyo.ro!

Rapid a castigat cu scorul de 3-1 (1-1) partida amicala cu formatia poloneza Lech Poznan disputata, joi, in cadrul stagiului de pregatire din Spania.

Golurile echipei giulestene au fost marcate de Pancu (minutul 14, penalti) si N. Grigore (minutele 52, 69), in timp ce pentru formatia poloneza a inscris Kedziora (minutul 8).

Antrenorul Marian Rada a inceput partida cu urmatoarea echipa: Pecanha - Voicu, Abrudan, Oros, N. Vasile - Dica, N. Grigore, Grigorie, Roman - Martin, Pancu. In repriza a doua au mai intrat: Walace, Ciolacu, Daescu, Herea, Mardare si Al. Coman.

Rapid a mai disputat sase meciuri de verificare in cantonamentul din Marbella, cu Dnepr Dnepropetrovsk (scor 1-3), Videoton (scor 1-3), Guangzhou Evergrande (scor 1-0), Rubin Kazan (scor 1-0), Torpedo Kutaisi (scor 4-5 dupa loviturile de departajare) si Legia Varsovia (scor 0-2).