Data publicarii: Miercuri 04 Februarie 2009, 17:16
Data actualizarii: Vineri 06 Februarie 2009, 10:53
Timisoara castiga primul meci din cantonamentul din Spania. Poli a trecut de polonezii de la Cracovia cu 2-1, goluri Karamyan si Sretenovic.

Meciul a fost tinut din penalty in penalty. Cracovia deschis scorul in minutul 45 dupa ce Cisovsky a facut hent in careu, iar Sasin a marcat din penalty.

Tot printr-un penalty Timisoara a reusit sa egaleze. Cisovsky a fost faultat in careul advers, iar Arman Karamyan a egalat in minutul 57!

Timisoara lui Balint a reusit sa inscrie golul victoriei prin Stretenovic, care a lovit letal cu capul in minutul 72, dupa un corner batut excelent de Karamyan.

Echipa de start: Pantilimon-Badoi, Luchin, Cisovsky, Maxim-Stancu, Alexa, Curtean-Goga, Rusic, Artiom Karamyan.