Asta e DEZAMAGIREA verii pentru Dorinel! Ce il nemultumeste inainte de Supercupa cu Steaua!

Daniel Chavez Castillo Champions League Dorinel Munteanu Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Marti 12 Iulie 2011, 11:17
Data actualizarii: Marti 12 Iulie 2011, 11:18

Otelul s-a laudat ca a dat lovitura verii prin aducerea peruanului Daniel Chavez Castillo, insa acesta n-a impresionat cu nimic in meciurile amicale disputate de echipa lui Dorinel.

Adus cu sperante mari, de Champions League, din Belgia, Chavez a aratat la antrenament ca are tehnica, insa in jocuri nu a realizat nimic. Ziarul Viata Libera din Galati scrie ca sefii campioanei se gandesc deja sa renunte la el, insa acest lucru se va putea intampla abia la iarna, dupa sase luni de contract. Pierderea financiara nu este mare, pentru ca peruanul a fost adus gratis.

Cifrele lui Daniel Chavez la Otelul:
31 de minute cu Litex Loveci (scor 0-0): un sut peste poarta;
45 de minute cu Maccabi Tel Aviv (scor 1-3): fara realizari;
32 de minute cu Anderlecht Bruxelles (scor 1-0): o ratare din postura de singur cu portarul si un contraatac irosit in marginea careului;
45 de minute cu Lokeren (scor 1-1): a inceput in premiera titular si a trimis doar o "chifla" peste buturile adverse.