ASA s-a apropiat la un punct de Steaua, dar oltenii au facut scandal! CSU a cerut un penalty in minutul 95, Hategan nu a dat nimic: FOTO

ASA Targu Mures CSU Craiova Liga I Superliga
Data publicarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 18:56
Data actualizarii: Sambata 11 Aprilie 2015, 19:03

La ultima faza a partidei ASA Targu Mures - CSU Craiova, scor 2-1, oltenii au cerut penalty. Meciul s-a terminat cu oaspetii protestand vehement la adresa arbitrului Hategan.

ASA Targu Mures s-a impus cu 2-1 in meciul cu CSU Craiova, administrandu-le oltenilor prima infrangere dupa 19 meciuri.

Gazdele au castigat gratie golurilor marcate de Ianis Zicu si Ousmane N'Doye, apropiindu-se la doar un punct de Steaua (liderul Ligii I va juca maine, cu Astra).

Finalul meciului dintre ASA si CSU Craiova a fost insa unul incendiar. Oltenii au cerut un penalty in minutul 95, la scorul de 2-1. Andrei Ivan a cazut dupa o interventie in forta a lui Feussi, dar Hategan a lasat jocul sa curga, in ciuda protestelor lui Cartu si ale jucatorilor sai.

Capturi FOTO: Digisport