Anunt SOC al lui Grigoras dupa meciul cu Vaslui: "Din acest moment, nu mai sunt antrenorul Pandurilor!" Cum l-a DISTRUS pe Robert Dumitru: "Cred ca e bolnav!"

Petre Grigoras Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Joi 10 Mai 2012, 22:16
Data actualizarii: Joi 10 Mai 2012, 22:28

Pandurii 1-2 Vaslui / Vaslui a devenit lider in Liga 1 dupa victoria de la Tg Jiu venita dupa un penalty si un alt moment suspect

"Senzational de bun meciul! Au avut o prestatie fantastica. Nu ne asteptam sa joace atat de bine. Din pacate, am glumit. Stiti ca de obicei nu discut despre arbitraj. Imi place sa discut numai despre jocul echipei.
Si in tur a fost acest arbitru si a fost suspendat multe etape.
Penalty la 1-0. De ce? Nu stiu! La golul 2, Papp il loveste cu cotul si inscrie. Mai e nevoie de mai mult? Diferenta a facut-o si in tur si in retur Robert Dumitru.
Pacat ca s-a ajuns aici, pacat ca un asemenea om cu o nonsalanta dezarmanta iti da niste replici pe care numai un om bolnav poate sa le dea. Dar e posibil sa aiba, e posibil sa aiba o scuza cu un certificat medical. Nu poti sa dai niste raspunsuri de acest gen. Ma mir ca nu a dat eliminare.
E pentru prima oara cand discut despre arbitraj si desi am mai fost dezavantajati de multe ori. Intotdeauna le-am tinut partea arbitrilor si am sustinut ca sunt greseli omenesti dar daca astea sunt greseli omenesti nu mai am ce cauta la echipa.
Am anuntat si jucatorii si patronul. E ultimul meu meci la Pandurii pana in pauza, imi iau o vacanta pana in vara. Sa ramana secunzii. E o declaratie la cald dar sunt realista sa nu credeti ca glumesc. Din momentul de fata nu mai sunt antrenorul Pandurilor
Nu am vrut sa retrag echipa de pe teren, a fost modul meu de a protesta la decizia dansului.
Daca excludem meciul de astazi, Vaslui a avut un campionat bun, au jucatori extraordinari ca Wesley, Temwanjera, Sanmartean si altii dar astazi, nu cred ca gresesc sa spun ca am fost peste ei la toate capitolele.
Ce sa vorbesc eu cu Robert Dumitru? Au vorbit altii la pauza. Noi pe teren am vorbit foarte frumos. Nu i-am adresat niciun cuvant urat, daca ar fi fost ar fi putut sa scrie in raport.
Nu stiu daca raman la Pandurii, mai am un an de contract dar deocamdata am nevoie de o pauza"