Steaua, CHINUITA de ultima clasata! Tanase si Rusescu au intors rezultatul in 10 minute, 3 stelisti s-au rupt! Steaua 2-1 Severin! Vezi toate fazele:

Steaua CS Turnu Severin Superliga
Data publicarii: Duminica 18 Noiembrie 2012, 22:23
Data actualizarii: Duminica 18 Noiembrie 2012, 22:28

Primavara in noiembrie – LIVE pe National Arena! Castiga AICI bilete la Steaua – Stuttgart, joi ora 22:00, in direct la PRO TV si Voyo.ro!

Steaua a castigat a 12-a partida consecutiva pe teren propriu in Liga 1.

Meciul a inceput prost pentru Steaua, ultima clasata deschizand scorul destul de rapid. Dupa numai 3 minute, Tanase a reusit sa egaleze iar Rusescu a stabilit scorul final peste alte 7 minute.

Severin a jucat curajos in Ghencea si a pus probleme Stelei, 3 jucatori ai ros-albastrilor parasind terenul accidentati. Mai intai, Szukala a fost schimbat in minutul 8 cu Filip. Apoi, Adi Popa s-a resimtit si el si a fost schimbat cu Prepelita.

Pe final de meci a avut loc si accidentarea cea mai serioasa, cea a lui Georgievski - fundasul dreapta macedonean a fost contrat puternic de Barry si nu a mai putut sa continue, lasandu-si echipa in 10 pentru ultimele minute

STEAUA:

Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Parvulescu - Bourceanu, Pintilii - Adi Popa, Tanase, Mihai Costea - Rusescu
Rezerve: Stanca, Chipciu, Filip, Prepelita, Latovlevici, Balan, Rocha

SEVERIN:

Stetca - Mitic, Durimel, Dandea, Giurgiu - Neacsa, Olah, Al. Zaharia, Dragalina - Moutinho, Vancea
Rezerve: Marinescu, Abba, Fl. Patrascu, Joel Thomas, Arnautu, Balau, Barry

Min 90+2. Sutul lui Durimel trece pe langa poarta

Min 90. Moutinho reuseste niste driblinguri frumoase si este faultat de Pintilii

Min 88. << >>  Intra si Joel Thomas in locul lui Vancea

Min 87. Fault dur al lui Barry la Georgievski. | |  Jucatorul oaspetilor primeste galben. Georgievski primeste ingrijiri medicale si nu pare capabil sa mai continue partida

Min 86. Sutul lui Chipciu este respins de Stetca

Min 82.  << >>  Intra Barry in locul lui Giurgiu

Min 79. Sutul lui Olah este respins de zid

Min 78. Lovitura libera periculoasa pentru Severin dupa un fault al lui Pintilii la Abba. | | Mijlocasul Stelei primeste cartonas galben

Sunt 7101 spectatori pe Ghencea pentru acest meci

Min 73.  << >>  Iese Neacsa, intra Abba

Min 70.  << >>  Intra Prepelita in locul lui Adi Popa, cel care s-a accidentat usor - Rocha trebuia sa intre pe teren insa accidentarea lui Popa i-a schimbat planurile lui Reghe

Min 69. Centrare a lui Zaharia pe coltul lung, mingea nu ajunge la niciun coleg

Min 65. Incercare de pasa decisiva a lui Popa pentru Rusescu, mingea este respinsa pana la Tanase care suteaza pe langa poarta

Min 64. Inca o centrare pe jos a lui Georgievski, Mitic respinge

Min 62. Centrare pe jos a lui Tanase, Rusescu preia si incearca un sut din intoarcere insa este blocat

Min 61. Sutul din voleu al lui Popa este deviat intr-un corner

Min 59. Georgievski se inalta mult in careu la un corner, mingea trimisa de acesta se duce insa peste poarta

Min 58. Tanase cade in careu, arbitrul Dragos Teodor lasa jocul sa continue

Min 57. Sutul lui Bourceanu din lovitura libera este prins de Stetca

Min 56. Lovitura libera pentru Steaua dupa un hent al lui Dragalina la 23m de poarta

Min 55.
Pasa buna a lui Georgievski pentru Tanase, centrarea lui trece prin fata portii si este trimisa in corner

Min 53. Sut al lui Zaharia din afara careului, mingea trece mult pe langa poarta

Pauza - << >>  Iese Mihai Costea, intra Chipciu

Min 41. Centrarea lui Neacsa pentru Vancea este blocata de apararea Stelei

Min 35. Faza superba a Stelei - pasa lunga a lui Pintilii pentru Georgievski, acesta ii trimite din prima lui Popa, calcai inapoi pentru Georgievski care suteaza cu stangul, mingea este deviata de un fundas in corner

Min 32. Sut bun de la distanta al lui Olah, mingea trece putin pe langa poarta

Min 27. GOOOL STEAUA!
Rusescu pune perfect latul la centrarea lui Adi Popa

Min 25. Meci pe contre - Neacsa evita ofsaidul insa pasa lui este blocata de Filip. Contraatac rapid al Stelei, pasa lui Adi Popa pentru Rusescu este blocata in corner de un fundas al Severinului

Min 19. GOOOL STEAUA! Cristi Tanase egaleaza dupa doar 3 minute! Centrare a lui Adi Popa in centrul careului de unde Tanase trimite in poarta cu putin noroc

Min 16. GOOOL SEVERIN! Centrare sutata a lui Zaharia in careul Stelei, Bourceanu sare inexplicabil peste minge iar Vancea, aflat la bara a 2-a, trimite in poarta!

Min 15.
Faza periculoasa pentru Severin - mingea este trimisa in careu, arbitrul acorda in

Min 14. Pasa a lui M Costea pentru Parvulescu, sutul acestuia din careu trece peste poarta

Min 10. Adi Popa scapa in banda, centreaza in fata portii de unde Rusescu, jenat de un adversar, trimite peste poarta

Min 8. << >> Schimbare la Steaua - iese Szukala, accidentat, intra Filip

Min 7. Prima ocazie a Stelei - pasa buna a lui Tanase, Pintilii e singur in careu lateral dreapta, sutul lui este insa slab iar Stetca prinde

Min 2. Combinatie frumoasa a Stelei, mingea ajunge la Georgievski insa acesta rateaza centrarea

A INCEPUT MECIUL!

Update: Fanii au raspuns la apelul facut de MM Stoica si Laurentiu Reghecampf - cu 30 de minute inainte de meci, sunt cozi la casele de bilete! Bisnitarii sunt si ei prezenti

Steaua vrea sa ajunga la al 17-lea meci in care nu a pierdut in toate competitiile in timpul regulamentar! Singura infrangere a fost cea din Cupa Romaniei, venita la penalty-uri. Steaua nu a mai pierdut in campionat din 27 August. In meciurile de acasa, Steaua sta si mai bine - are 11 victorii consecutive!

In meciul de pe Ghencea, steaua joaca impotriva ultimei clasate - pana acum, Steaua nu a pierdut cu echipele nou-promovate si are un golaveraj incredibil - 11-0 in 3 meciuri cu Viitorul, Iasi si Gloria!

Steaua are o cota incredibila la pariuri - 1,13! Cu toate astea, Laurentiu Reghecampf s-a suparat pe fani pentru ca s-au vandut foarte putine bilete inainte de meci!

"S.O.S.... Diseara vreau sa sarbatorim victoria împreuna cu voi , dar ,,,,, voi nu veniti ???
Jucam fotbal, va oferim spectacol , facem sacrificii ca voi sa fiti mandri de STEAUA .
Se joaca in Ghencea( casa noastră ) si totusi nu veniti !