Antrenament cu 1200 de spectatori! Steaua face show cu Clinceni: 4-0! Ce jucator nou a impresionat

Steaua Academica Clinceni Superliga
Data publicarii: Marti 05 Septembrie 2017, 19:15
Data actualizarii: Marti 05 Septembrie 2017, 20:01

Steaua joaca un meci amical cu Clinceni in perioada de pauza internationala.

UPDATE! Meciul s-a incheiat cu victoria Stelei, 4-0. Tanarul portar Andrei Vlad a impresionat, cu trei interventii fabuloase, scrie Gazeta Sporturilor. Vlad a fost adus in aceasta vara de la CSU Craiova cu 400.000 de euro!

Dica le-a dat cateva zile libere elevilor sai in pauza meciurilor nationalei, iar acum si-a dus echipa la Clinceni, pentru un meci amical cu divizionara secunda Academica.

Sunt 1200 de spectatori in tribune, iar partida nu a fost televizata.

Achim, Budescu, Tanase si Gnohere au marcat golurile Stelei.

Echipa folosita de Dica in primza repriza: Stancioiu - Enache, Planici, Balasa, Momcilovici - Achim, Morais - Teixeira, Budescu, Fl. Tanase - Alibec

Echipa Stelei din repriza a doua: Vlad - Pleasca, Larie, J. Arthur, L. Filip - Szecui, Ov. Popescu - Golofca, Benzar, De Amorim - Gnohere