Andone: "FOAMEA asta de a juca la Dinamo ar trebui sa fie foarte mare. Am fost lejeri in aparare!" Ce probleme are Dinamo!

Superliga
Data publicarii: Vineri 04 Martie 2011, 22:58
Data actualizarii: Vineri 04 Martie 2011, 23:05

Dinamo 2 - 2 Pandurii| Andone nu este multumit de jocul facut in aparare si le cere jucatorilor sa fie mult mai responsabili. Meciul cu Rapid va fi cel care va da verdicul pregatirii facute de dinamovisti in iarna, crede Andone.

“Nu mi-a placut dezorganizarea din echipa. Golul doi nu aveam voie sa-l primim: eu cred ca a fost o simulare. Cu Sportul am fost foarte bine organizati. Dupa iarna asta grea si cantonamentele lungi ne revenim mai greu. Puteam sa facem 2-0 in prima repriza. Foamea asta de a juca la Dinamo ar trebui sa fie foarte mare. Numai noi putem sa schimbam reactia suporterilor. Avem momente bune cateodata, dar in aparare este hiba noastra.

Am facut meciuri de pregatire bune, dar acum am fost lejeri in aparare. Sper sa ne revenim pana la meciul cu Rapid. Terbuie sa ne mobilizam sa recuperam punctele pierdute aici. Danciulescu si Catalin Munteanu trebuiau sa execute penaltyul daca erau in teren. In luna aprilie si in luna mai o sa avem 17 meciuri. Avem un lot extrem de responsabil: au familii si se duc acasa. Azi nu putem spune ca nu am alergat: am avut ocazii mari si in minutele de prelungiri. Cu Rapid se va vedea ca am lucrat in aceasta iarna. Nu m-ar multumi un egal.”, a spus Ioan Andone.