Unirea, iar LIDER! Urziceni 2-0 Pandurii (Rusescu 60, Varga 85)

Data publicarii: Vineri 13 Martie 2009, 18:51
Data actualizarii: Vineri 13 Martie 2009, 20:52

Unirea lui Dan Petrescu e la trei puncte in spatele liderului Dinamo! La Urziceni vin Pandurii, care tremura la retrogradare! Unirea Urziceni - Pandurii este Live-text pe www.sport.ro!

MM Stoica spunea inaintea returului ca un loc sase in conditii de criza ar fi excelent pentru Urziceni!

Unirea are doua egaluri din dopua meciuri. pana acum, dar Dan Petrescu va trebui sa treaca de un antrenor mai "ermetic" decat el: Sorinacio Cartu!

Min85: Dacian Varga rezolva meciul pentru Unirea!
Min71: Pandurii sunt aproape de egalare! Arlauskis face minuni, Cartu ia foc!
Min70: Epaminonda loveste bara cu o ghiulea de la 20 de metri!
Min65: Inca o sansa uriasa pentru Unirea! Pandurii scapa fara gol!
Min60: Rusescu deschide scorul, dupa ce dribleaza tot in careu! Unirea conduce cu 1-0!
51'Bordeanu a patruns prin centrul apararii gorjene si a sutat la firul ierbii direct in bratele lui Mingote.
50'Thiago Tremonti a primit o pasa buna in careul Unirii, insa a fost blocat de Nicu Epaminonda. S-a cerut penalty, dar Robert Dumitru a facut semn ca jocul poate fi reluat.

43'Vasilache executa cu efect o lovitura libera de la 20 de metri. Arlauskis iese bine si retine.
40'Corner pentru Unirea. Mingea a ajuns undeva in centrul careului, de unde a fost respinsa de funasii gorjeni.
35'Jocul s-a mutat la mijlocul terenului. Nicio echipa nu a mai reusit sa se apropie periculos de poarta adversa.
31'Cartonas galben vazut si de Popete, care l-a luat 'cu fulgi cu tot' pe Apostol.
29'Cartonas galben Paduretu! Acesta a intrat dur la Ciprian Vasilache.
28'Jocul s-a mai echilibrat putin, insa jucatorii lui Dan Petrescu fac un presing foarte agresiv.
19: Danalache are o ocazie uriasa, dar Mingote se opune!
17' Cartonas galben vazut de Raskovic.
16'Pandurii incearca cu greu sa avanseze spre poarta lui Arlauskis.
13'Cea mai mare ocazie a Unirii! O centrare de pe stanga in mijlocul careului, Cardoso a reluat in bara, apoi mingea a ajuns la Paduretu, care a luat portarul la tinta!
8'Gazdele continua sa forteze in atac. Todoran a avut o patrundere rapida pe dreapta, dar, in final, a fost blocat.
5'Unirea a avut doua ocazii bune de a marca, insa fundasii oaspetilor au reusit sa indeparteze pericolul.