Revine Paraschiv! Otelul 3-1 Gaz Metan (Paraschiv 13, 45 / Todea 19)

Gaz Metan Medias Otelul Galati Superliga
Data publicarii: Sambata 28 Februarie 2009, 15:01
Data actualizarii: Sambata 28 Februarie 2009, 16:55

Lui Paraschiv ii priesc starturile! Chemat si la nationala dupa inceputul de sezon, Paraschiv a dat iar lovitura: doua goluri cu Gaz Metan si Mediasul pleaca fara nimic de la Galati! Otelul 3-1 Gaz Metan!

90+4'    Final meci
90+1'    Kubala executa o lovitura libera de la 20 de metri, insa cehul trimite balonul in afara stadionului.
90'    O noua ocazie importatna pentru Otelul. Contraatac-fulger al galatenilor, Elek centreaza la 6 metri, mingea este respinsa, balonul este recentrat in careu, iar Avram incearca o executie din foarfeca, dar balonul se duce pe langa
87'    Bourceanu centreaza de pe linia portii, Vatca prinde fara emotii
86'    Elek este aproape de gol, insa face un dribling in plus si este deposedat
86'    Schimbare Iorga este inlocuit cu Alexandru Avram
85'    Iorga bate lovitura de colt, dar trimite intr-o zona in care nu se afla nimeni
84'    Ibeh il depaseste de Lazar, dar medieseanul revine si trimite in corner
81'    Schimbare Iese S. Ilie, intra Ibeh
77'    Salagean trimite in careu din corner, Elek reia cu capul din centrul careului, putin peste insa
76'    Schimbare Ultima schimbare la Medias. Nohai este inlocuit cu Bud
75'    Kubala trage de la 18 metri, sutul este deviat in corner
71'    Schimbare Prima schimbare si la Galati. Viglianti iese, intra Elek
71'    Mediasul alearga dupa egalare, Grillo centreaza de pe partea dreapta, dar in acea zona nu se afla nimeni
70'    Kubala centreaza la coltul lung pentru nou-intratul Parvulescu, acesta reia din prima, dar Kolev isi salveaza inca odata echipa
69'    Schimbare Todea ii lasa locul in teren lui Parvulescu
68'    Paraschiv cade in careu, dupa ce a trecut de un adversar, galatenii cer penalty, dar arbitru face semn ca meciul poate continua
66'    Salagean isi face mingea pe piciorul stang si trage de la 18 metri, pe jos, dar Vatca e la post si retine
61'    Giurgiu incearca o lansare pentru Paraschiv, insa Markovic respinge a
59'    Hoban trage in forta de la 22 de metri, din lovitura libera, balonul trece putin peste poarta
57'    Todea trimite o torpila de la 25 de metri, Kolev are un reflex senzational si respinge in corner.
56'    Viglianti a fost aproape de a mari avanatjul, dar reluarea acestuia din cadere trece milimetri pe langa
54'    Boaru este aproape de a reduce din diferenta, dar trage direct in Kolev, din 6 metri
49'    Giurgiu paseaza in dreapta pentru Iorga, dar este off-side
48'    Salagean centreaza pe coltul lung, insa in acea zona nu se afla niciun jucator
47'    Sansa mare pentru Otelul. Paraschiv a fost aproape de hattrick, dar sutul sau este respins in corner.
46'    Schimbare Iese Semeghin, intra Kubala
46'    Inceput repriza a doua
45+1'    Final prima repriza
45'    De la margine s-a aratat un minut de prelungire
45'    Gol spectaculos al galatenilor. Bourceanu trimite in diagonala pentru Iorga, atacantul pacaleste din preluare doi jucatori ai Mediasului, Paraschiv vine din spate si majoreaza scorul
43'    Ciocnire in careul Mediasului intre Viglianti si Vatca in urma careia jucatorul galatenilor ramane intins pe gazon. Pana la urma se ridica si continua meciul
41'    Iorga primeste o pasa la 18 metri, lateral dreapta, paseaza in lateral, dar mediesenii recupereaza.
41'    Semeghin este faultat la 25 de metri de poarta. Tot el bate, centreaza in careu, dar balonul este respins si galatenii pleaca pe contraatac.
39'    Gol Galatenii trec in avantaj prin Iorga. Salagean centreaza perfect la 6 metri, Iorga scapa din marcaj si reia fara sperante pentru Vatca
37'    Sarghi centreaza de flancul drept, dar mingea trece prin spatele portii
37'    Semeghin executa lovitura libera, trimte in careu, dar goalkeeper-ul galatenilor iese si prinde fara emotii
36'    Zaharia ia o actiune pe cont prorpiu, de la jumatatea terenului, dar este oprit prin fault, la 25 de metri de poarta aparata de Kolev
35'    Lansare pentru Boaru, dar este semnalizat in off-side
32'    Contraatac al mediesenilor, Grillo face o cursa de 50 de metri pe flancul drept, dar iese cu balonul in afara suprafetei de joc
31'    Silviu Ilie trage tare de la 17 metri, peste insa
30'    Iorga centreaza periculos in fata portii, dar mingea iese in afara terenului
28'    Dudita a incercat un sut surprinzator de la 20 de metri, insa balonul trece mult peste
27'    Bourceanu trece de un adversar, trage cu piciorul stang, de la 18 metri, dar in blocaj
26'    Iorga centreaza de pe stanga pentru Paraschiv, capitanul galatenilor reia cu capul, dar balonul este trimis in corner. Lovitura de colt ramane fara rezultat
24'    Lazar centreaza de pe partea dreapta, dar balonul se duce peste poarta
23'    Salagean trage in forta din coltul careului de 16 metri, insa Vatca prinde fara emotii
19'    Gol!!! Mediesenii egaleaza prin Todea. Mijlocasul reia din voleu, din unghi, la coltul lung
17'    Cartonas galben Salagean este avertizat in urma unei intrari nesportive
17'    O noua faza de atac a galatenilor, L. Iorga trage pe jos de la 14 metri, balonul este deviat in corner
16'    Todea executa in forta o lovitura libera de la 22 de metri, portarul boxeaza
13'    Gol!!! Paraschiv deschide scorul, dupa ce reia din prima o centrare pe jos, venita de pe partea stanga
11'    Corner pentru Medias, dar galatenii se apara bine si reusesc sa respinga
9'    Ocazie buna de atac a galatenilor, Paraschiv reia spectaculos din foarfeca, din 8 metri, peste poarta
7'    Faza prelungita de atac a galatenilor, insa Iorga iese cu balonul in afara terenului
6'    Se pare ca accidentarea lui Paraschiv nu e grava, mijlocasul revine pe teren
6'    Semeghin executa o lovitura libera de la 20 de metri, usor lateral dreapta, trimite cu efect direct in bratele portarului insa
4'    Florin Lazar si Paraschiv sunt scosi in afara terenului, dupa o ciocnire intre cei doi. Capitanul Otelului acuza o lovitura la genunchi
3'    Salagean centreaza in careu, dar defensiva lui Gaz Metan respinge
2'    Prima faza de atac apartine gazarilor. Hoban incearca o lansare pentru Zaharia, pe flancul drept, insa balonul este trimis prea tare si iese in afara terenului
1'    Augustus Constantin fluiera startul partidei. Otelul are lovitura de inceput

Otelul: Kolev - Sarghi, Costin, Jelev, S. Ilie, Salagean, Giurgiu, Viglianti, Bourceanu, Iorga, Paraschiv
 Gaz Metan: Vatca - Grillo Dos Santos, Fl. Lazar, Markovic, Nohai, Semeghin,  R. Zaharia, Hoban, Todea, Dudita, Boaru