Clujenii au facut Hora victoriei! Vezi toate fazele din Turnu Severin 1-3 CFR! UPDATE Paszkany a anuntat OFICIAL noul antrenor dupa meci

Superliga
Data publicarii: Sambata 27 Octombrie 2012, 20:58
Data actualizarii: Sambata 27 Octombrie 2012, 21:09

CFR a castigat primul meci dupa demiterea lui Andone. Hora si Rui Pedro au marcat in primul sfert de ora, iar Arnautu a redus din diferenta dupa o gafa memorabila a lui Cadu!

"A fost o victorie meritata, sper sa facem cat mai multe puncte pana la finalul acestui campionat si sa ne calificam in primavara in Liga Campionilor. Antrenorul cel nou este Conceicao, care va semna pana la sfarsitul sezonului cu optiune de prelungire", a spus Paszkany la digisport.

___________________________

Turnu Severin: Marinescu - Mitic, Gugu, Durimel, Giurgiu - Buleica, Golic, Olah, Zaharia - Thomas, Arnautu
Rezerve: Stetca, Neacsa, Dragalina, Abba, Vancea, Kader, Balau

CFR: Felguieras - Godemeche, Cadu, Piccolo, Sepsi - Aguirregaray, Muresan - Hora, Rui Pedro, Diogo Valente - Kapetanos
Rezerve: Stancioiu, Maftei, Camora, Luis Alberto, Nicoara, Bjelanovic, Ivo Pinto

Min 90: Nicoara este faultat in careu si Cadu inscrie din penalty! Severin 1-3 CFR!

Min 75: Clujenii au emotii pentru inca o accidentare, dupa ce Godemeche ramane intins pe gazon in urma unei intrari dure!

Min 65: Inca o ocazie pentru Arnautu! Severinul trece pe langa egalare!

Min 49: GOOOOOOOOOOOOOL Severin dupa o gafa imensa a lui Cadu! A inscris Arnautu!

Min 46: A inceput a doua repriza

PAUZA

Min 33: Aguirregaray rateaza din 10 metri dupa o faza buna de atac!

Min 25: Kapetanos rateaza o ocazie mare din 8 metri, singur cu portarul!

Min 15: GOOOOOOOOOOOOOL CFR! Rui Pedro inscrie si el cu un sut din unghi, la vinclu!

Min 12: GOOOOOOOOOOOOOL CFR! Clujenii deschid scorul dupa sutul lui Hora din unghi, la coltul lung!

Min 10: SUT Rui Pedro de la distanta, boxeaza Marinescu!

Min 7: Rui Pedro trage peste poarta din 6 metri, dupa o centrare a lui Guirregaray!

Min 1: A inceput meciul.