Gaz Metan 2-1 Poli Iasi (Silvasan 11, Hoban 86 / Miclea 44)

Data publicarii: Sambata 07 Noiembrie 2009, 14:56
Data actualizarii: Sambata 07 Noiembrie 2009, 17:09

Meci nebun la Medias cu goluri, cartonase rosii si faze spectaculoase!

Golurile echipei gazda au fost reusite de Silvasan '11 si Hoban '86, in timp ce pentru Poli Iasi a punctat Miclea '44.

Echipa Gaz Metan Medias a deschis scorul in minutul 11, prin Cristian Silvasan, care a patruns in careu, dupa o pasa de la Dudita, si a sutat pe sub portarul Branet.

Din minutul 30, Poli Iasi a ramas in zece jucatori, dupa ce Cristi Bratu a primit direct cartonasul rosu, pentru un fault asupra lui Silvasan.

Poli Iasi restabileste egalitatea, cu un minut inainte de pauza. Jucatorul Florin Lazar (Gaz Metan) a respins gresit in marginea careului, Miclea a profitat, a patruns in careu si Poli Iasi a egalat desi era in inferioritate numerica.

Scorul final, 2-1, a fost stabilit in minutul 86 de Ovidiu Hoban, care a patruns in careul oaspetilor, a driblat trei jucatori ieseni si a trimis mingea in poarta aparata de Branet.

Gaz Metan Medias: 30. Buchta - 8. Buzean (11. Cigan '71), 25. Markovici, 15. Hoban, 19. Lazar - 5. Munteanu, 21. Todea, 7. Kubala, 17. Dudita (10. Bud '54), 22. Parvulescu (23. Marovici '84) - 77. Silvasan. Antrenor: Cristian Pustai.

Poli Iasi: 1. Branet - 13. Cr. Bratu, 15. Mihajlov, 23. Ad. Ilie (8. Ignatov '46), 3. Costache - 28. Cr. Munteanu, 24. Straton (10. Cr. Constantin '68), 18. Miclea - 19. Barladeanu, 9. Balba (17. Diarrassouba '79), 11. Bujor. Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Dudita '23, Lazar '27, Markovici 49, Silvasan '69 / Mihajlov '10, Costache '13, Ad. Ilie '31, Bujor '81, Miclea '83, Ignatov '85

Cartonas rosu: Cristi Bratu '30

Partida a fost condusa de o brigada condusa la centru de Sebastian Coltescu, ajutat la cele doua linii de Zoltan Szekely si Sebastian Gheorghe. Arbitru de rezerva a fost Teodora Albon.

Observatori la acest meci au fost delegati Cornel Cacoveanu si Veronel Ioan Silviu.

La partida disputata pe stadionul "Gaz Metan" au asistat aproximativ 2.500 de spectatori.