Craiova, 3 infrangeri consecutive. E la un pas de retrogradare: Ceahlaul 2-1 Craiova!

Ceahlaul Piatra Neamt Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Miercuri 05 Mai 2010, 15:57
Data actualizarii: Miercuri 05 Mai 2010, 17:04

Craiova a pierdut incredibil un meci pe care l-a avut in mana. Craciun a ratat cu poarta goala in ultimele minute, iar imediat dupa Ceahlaul a inscris golul victoriei.

Trica nu a purtat noroc Craiovei la primul meci in care a stat pe banca. Craiova a pierdut meciul pe final. Mihai Costea a deschis scorul in minutul 65 insa avantajul a rezistat doar 10 minute, cand Abbe a inscris pentru 1-1. Craciun a trecut pe langa golul doi in finalul meciului, trimitand mult peste poarta din careul mic. Cebotaru a inscris la urmatoarea faza iar arbitrul a fluierat finalul. A treia infrangere consecutiva pentru Craiova care simte acum emotiile retrogradrii.

Ceahlaul: Villadsen - Dumitras, Vitelaru, Ambourouet, Barcauan, Jeremici, Achim, Stevici, Badescu, Velkoski, Mulisa

Craiova: Lung - Dananae, Gaman, Barbu, Balace, Prepelita, Dilevski, Barboianu, Gangioveanu, Dina, Mihai Costea