Gloria Bistrita 3-0 Otelul (Diogo '17, Coroian '48 / Zaharia '78)

Superliga
Data publicarii: Sambata 18 Aprilie 2009, 14:47
Data actualizarii: Sambata 18 Aprilie 2009, 17:00

Echipa Gloria Bistrita a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), formatia Otelul Galati, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Diogo '17, Coroian '48 si Zaharia '78.
In minutul 17, Nalati a executat o lovitura libera pe partea stanga, iar Diogo a reluat cu capul de la 10 metri peste portarul Gribauskas.
In minutul 48, Coroian a executat o lovitura libera de la 25 de metri, iar mingea a trecut printre mainile lui Gribauskas.
Zaharia a marcat primul gol de la venirea la Gloria Bistrita, in minutul 78. Coroian a primit o pasa de la Bajenaru, a driblat doi jucatori si portarul, dupa care i-a pasat lui Zaharia, iar acesta a marcat cu un sut de la 14 metri in poarta goala.
Din minutul 84, Otelul a evoluat cu un jucator mai putin, Sergiu Costin fiind eliminat.
Gloria Bistrita: 12. Tatarusanu - 18. Frasinescu, 17. Azevedo, 3. Ciuca, 5. Velcovici - 10. Sanmartean (30. Bajenaru '62), 7. Coroian, 16. Nalati, 8. Diogo (9. Negrean '75) - 19. Silvasan (6. Paun '69), 11. Zaharia. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.
Otelul Galati: 1. Gribauskas - 2. Carja, 16. Sarghi, 18. Sg. Costin, 14. S. Ilie (15. Ibeh '55) -7. Elek, 29. Giurgiu (11. Gado '71), 5. Bourceanu, 23. Salagean - 30. G. Paraschiv (24. Avram '30) - 27. Pena. Antrenor: Petre Grigoras.
Cartonase galbene: Coroian '25, Frasinescu '90+2 / Sg. Costin '50, '84, Salagean '73
Cartonas rosu: Sg. Costin '84
Arbitri: Sebastian Coltescu - Miklos Nagy, Daniel Hulubei - Florin Marcu
Observatori: Cornel Sorescu, Alexandru Boc
La meci au asistat 4.000 de spectatori, intre care si 17 fani ai echipei galatene.