Bistrita, primul punct din acest sezon: Gloria Bistrita 1-1 Gaz Metan! Predescu '51 / Roman '80

Gloria Bistrita Gaz Metan Medias Superliga
Data publicarii: Vineri 03 August 2012, 19:13
Data actualizarii: Vineri 03 August 2012, 21:20

RAZBOIUL CU TURCII - Batalia decisiva: Vaslui – Fenerbahce, pentru playoff UCL, miercuri 21:00 IN DIRECT la ProTV si pe voyo.ro

Gloria: Dolha - Peteleu, Nastase, Kanon, Cafasso - P. Anton, Romario - Ayza, Predescu, Markisio - Curtuius
Rezerve: Bota, Tirca, Fl. Bratu, D. Stan, Layo, Oct. Ionescu, Trestenicu

Gaz Metan: Buchta - Frasinescu, Markovici, Akaki, Vukadinovici - Cr. Todea, Fl. Dan - Vasilache, Astafei, C. Petre - Cr. Bud
Rezerve: Plesca, Ciuca, Sg. Bus, Zaharia, R. Avram, Tahar, D. Roman

Pentru Gloria a marcat Predescu '51, iar pentru Gaz Metan a inscris Dan Roman '80.

In minutul 51, Cornel Predescu a deschis scorul cu un sut sub bara, dupa o pasa de la Curtuius.

Gaz Metan Medias a egalat in minutul 80 prin Dan Roman, care a trimis in poarta o centrare de pe dreapta a lui Ciprian Petre.

Cartonase galbene: Curtuius '64, M. Moraes '74 / Todea '8

Arbitri: Catalin Busi (centru) - Asistenti: Dorin Mudura (Oradea) si Gabriel Barjan (asistenti) - Teodora Albon (rezerva).

Observatori au fost Dumitru Marcu si Ioan Toma.

La meci au asistat circa 2000 de spectatori.