Gaz Metan 2-5 Craiova (Hoban, Voicu / Costea, Baird, Stoica, RoseX2)

Gaz Metan Medias LIVE Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 14:58
Data actualizarii: Duminica 26 Octombrie 2008, 17:11

Balaci declara inaintea meciului de la Medias ca Stiinta va exploda peste doi ani. Oltenii au pus gaz pe foc si sunt mai aproape de cupele europene de care vorbea "Minunea blonda"

Oltenii spuneau inaintea meciului ca o victorie cu Gazul si inca doua meciuri fara infrangere le-ar deschide drumul spre Europa. Florin Costea a dat startul, dupa un meci nebun

90+3'Gol Gaz Metan!!! Voicu mai reduce din proportiile scorului. 2-5!
90+3'Dina scapa singur pe flancul stang si centreaza in careu. Mingea este respinsa de un fundas al Gazului.
90+1'Mircea Voicu intra in careul lui Bornescu, insa centrarea sa nu gaseste niciun coechipier in acea zona.
90'De la margine se arata trei minute de prelungire.
88'Schimbare la Craiova. Iese Baird si intra Mihai Dina.
81'Schimbare la Craiova. Intra Dan Gogosoiu in locul lui Prepelita.
78'Florin Costea scapa singur cu Pop si trage pe langa poarta!
76'Bornescu se opune lui Sabou si Craiova scapa de un gol ca si facut!
75'Schimbare la Gaz Metan. Mircea Voicu intra in locul lui Eric de Oliveira.
73'Gol Craiova!!! Joshua Rose bifeaza a doua reusita din acest meci!
69'Curtean isi dribleaza un adversar si apoi suteaza. Mingea a fost respinsa in corner de catre un fundas craiovean.
68'Schimbare la Gaz Metan: Cosmin Paina pentru Claudiu Boaru.
64'Schimbare Mihai Costea intra in locul lui Wobay la Craiova.
63'Schimbare Florin Semeghin i-a luat locul lui Lazar la Gaz Metan.
60'Gazul a cerut un penalty la Eric de Oliveira, dar centralul Teo Craciunescu a facut semn ca jocul poate sa continue.
58'Gol Dorel Stoica executa fara emotii! 4-1 pentru Universitatea!
57'Penalty Costea este faultat de Rafael si obtine o lovitura de la 11 metri!
54'Gol Gazul revine in joc! Hoban a receptionat un balon in careul Craiovei, l-a driblat pe Bornescu si marcat!
53'Gol Rose face 3-0! Costea a patruns pe partea stanga si i-a pasat in centru lui Rose. Acesta l-a executat fara probleme pe Pop!
50'Gazul incepe din nou repriza in atac! Pustai a preferat sa pastreze aceeasi formula cu care a inceput acest meci si in actul secund.
46'Inceput repriza a doua Meciul s-a reluat! Elevii lui Cristi Pustai au avut prima atingere de balon.

45+1'Final prima repriza Craciunescu trimite cele doua echipe la cabine.
45+1'Contraatac trei contra doi al Craiovei! Mingea ajunge la Wobay, care, dintr-o pozitie ideala, trimite peste!
44'Ciprian Prodan si-a incercat norocul de la 20 de metri de poarta lui Bornescu. Sutul a trecut pe deasupra transversalei.
42'Baird este faultat clar la marginea careului gazdelor, insa Craciunescu nu acorda nimic!
39'Cartonas galben Wobay este avertizat.
37' Inca o ocazie pentru "juveti". Gaman a trimis cu capul putin peste poarta lui Pop.
34'Grillo suteaza in plasa laterala dintr-o pozitie grea.
31'Cartonas galben: Dilevsky are o intrare foarte dura si Teo Craciunescu nu il iarta.
27: Goool, Craiova! Baird scapa singur si il executa pe goalkeeperul adevers
18'Costea a fost inca o data aproape de gol, insa lovitura sa de cap a trecut pe alaturi. 15'Jucatorii Gazului incearca sa mai ajunga la poarta lui Bornescu, deocamdata o fac fara sa puna probleme.
9'Baird a fost la un pas sa finalizeze cu gol o faza periculoasa a "juvetilor", insa preluarea sa a fost defectuoasa.
6'Sabou este foarte aproape de egalare! Bornescu indeparteaza pericolul.
4'Gooool, Craiova! Florin Costea scapa pe contraatac dupa o pasa excelenta primita din propria jumatate. Costea preia si il executa din unghi pe goalkeeperul mediesean
2'Jucatorii lui Gaz Metan au inceput foarte ofensiv aceasta partida. Craiova rezista fara probleme.
1'Teo Craciunescu a fluierat startul meciului!

Gaz Metan: 12. Pop - 2. Grillo, 3. Rafael, 8. Buzean, 19. Lazar (5. Semeghin '64) - 15. Hoban, 7. Curtean, 14. Sabou, 27. Eric (23. M. Voicu '76) - 9. Boaru (11. Paina '69), 10. Prodan. Antrenor: Cristian Pustai.

Universitatea: 23. Bornescu - 2. Barboianu, 7. Gaman, 4. Mitchell, 27. Rose - 30. Prepelita (99. Gogosoiu '83), 6. Stoica, 13. Dilevski, 77. Wobay (9. M. Costea '65) - 17. Baird (20. Dina '88), 10. Fl. Costea. Antrenor: Nicolo Napoli.