Voluntari - Botosani 2-1! Meci incredibil la Chiajna: Concordia - Hermannstadt 2-2! Toate golurile au fost marcate in doar 18 minute

Superliga
Live Blog
PLAY -OUT | ETAPA A DOUA
Data publicarii: Luni 18 Martie 2019, 21:03
Data actualizarii: Luni 18 Martie 2019, 22:23

Comentam impreuna tot ce se intampla in meciurile din play-out!

19:59 18 Mar

VOLUNTARI - BOTOSANI 2-1

Min 88 GOL VOLUNTARI! Tudorie aduce victoria gazdelor cu doua minute inainte de final!
Min 64 GOL BOTOSANI! Fulop egaleaza pentru moldoveni!
Min 31 GOL VOLUNTARI! Laidouni deschide scorul dupa o faza bine construita de echipa lui Bergodi!

FC Voluntari: Vatca - Ricardinho, Hodorogea, Armas, A. Vlad - Capatana, Signorelli - I. Gheorghe, Laidouni, Gadze - Tudorie

Rezerve: Mitrev, Krasniqi, Balaur, G. Deac, Rauta, A. Balan, Pircalabu

FC Botosani: Pap - Patache, Miron, Burca, Soiledis - Rodriguez, Karaboue, Fabbrini - Golofca, L. Fulop, Ongenda
Rezerve: Fraisl, Chindris, Dumitras, Papa, Oaida, M. Roman II, L. Bus

17:06 18 Mar

CONCORDIA - HERMANNSTADT 2-2

Min 17 GOL CONCORDIA! Bawab egaleaza! Meci absolut nebun la Chiajna!
Min 16 GOL CONCORDIA! Gorobsov marcheaza un super gol si reduce din diferenta!
Min 12 GOL HERMANNSTADT! Jazvic marcheaza si el! Hermmanstadt a dat doua lovituri rapid si si-a facut meciul extrem de usor!
Min 4 GOL HERMANNSTADT! Tsomou deschide rapid scorul pentru oaspeti!

Echipele de start:

Concordia: Rimniceanu - Cadamuro, Marc, Joao Meira - Fota, Gorobsov, Ropotan, Gradinaru - Alexe, Moussa, Bawab
Rezerve: Caparco, Barboianu, Koutroumbis, Radu, Ivanovici, Iloki

Hermannstadt: Niga - Tatar, Pirvulescu, Mijuskovic, Stoica, Serediuc - Offenbacher, Matel Petrescu - Jazvic, Tsoumou

Rezerve: Popovici, Blanaru, Dumitriu, Antonov, Pamfile, Cabuz

14:56 16 Mar

DUNAREA CALARASI 1-2 POLI IASI

min 90+3: Final de meci! Dunarea ramane pe loc de retrogradare directa, cu 12 puncte. Poli Iasi e prima in play-out cel putin pana la Gaz Metan - Dinamo, de maine!

min 87: GOOOL POLI IASI! Gardos trimite cu capul in plasa dupa o centrare de pe partea dreapta! Iasul intoarce meciul in 6 minute!

min 81: GOOOL POLI IASI! Faza frumoasa de atac a Iasului, Nascimento ii paseaza la marginea careului lui Platini, care inscrie cu un sut plasat!

min 69: GOOOOL Dunarea!!! Fostul stelist Gabi Iancu deschide scorul cu o executie direct din corner! Ruben Mino a fost pacalit de traiectoria mingii! Dunarea are 1-0!

13:11 16 Mar