CFR 2-0 Buzau (autogoluri Diogo si Tudose)

Gloria Buzau LIVE Superliga
Data publicarii: Duminica 03 August 2008, 21:35
Data actualizarii: Luni 04 August 2008, 01:30
CFR Cluj e lider in clasament, alaturi de Rapid si Vaslui cu 6 puncte si asteapta derbyul din etapa viitoare cu trupa lui Peseiro.

CFR n-a fost nevoita sa inscrie ca sa castige cu Buzau. Oamenii lui Stoica au facut treaba singuri si au marcat doua autogoluri de senzatie, prin Tudose si Diogo.

Vezi desfasurarea meciului:

FINAL

90+1' Semedo driblează în careul Buzăului, însă şutează peste poarta lui Mincă din poziţie favorabilă.
79' GOL CFR CLUJ! AUTOGOL TUDOSE!
78' Schimbare Iese Trică, intră Semedo.
74' Dubarbier, lansat de Trică, scapă singur vcu Mincă, dar trage pe direcţia portarului Gloriei.
73' Schimbare Iese Tavares, intră Guda.
71' Tony centrează de pe partea dreaptă, Mincă este depăşit, dar mingea loveşte bara. 69' Schimbare Iese Ruiz, intră Dubarbier.
69' Tony centrează de pe partea dreaptă, Ruiz reia în poarta lui Mincă, însă golul este anulat pe motiv de offside.
66' Culio pătrunde în careu, însă şutul său este reţinut de Mincă.
65' Cartonas galben Ionescu primeşte un cartonaş galben după un atac întârziat la Tony.
60' Iese Vigariu, intră Filip.
60'
Schimbare Iese Deac, intră Culio
59'
Gloria Buzău apelează din ce în ce mai des la lansări în adâncime pentru Tavares, însă de puţine ori atacantul este găsit de pasele colegilor săi.
58'
Trică centrează, Ruiz întoarce pentru Didi care alege să facă preluare în locul unui şut din prima.
57' Meciul are ritm. Mingea ajunge cu rapiditate de la o poartă la alta.
56' Deac îl lansează pe Ruiy, acesta centrează în careu, însă Mincă iese şi reţine din faţa lui Trică.
53' Trică îl găseşte într-o poziţie liberă pe Tony, acesta centrează puternic în careul oaspeţilor, însă Tudose respinge.
52' Trică ia o acţiune pe cont propriu, însă şutul acestuia trece pe lângă poartă.
50' Ocazie uluitoare a Gloriei Buzău. Tavares combină cu Săceanu, iar fostul jucător al Craiovei, aflat singur cu Stăncioiu, trage slab, permiţându-i portarului CFR-ului să respingă. Mingea a revenit la Săceanu, dar reia peste poartă.
49' Campioana forţează desprinderea, însă apărarea Gloriei rezistă.
48' Deac execută un corner, Mincă ezită, însă Dani trece pe lângă minge.
46' Începe cea de a doua repriză. CFR Cluj conduce cu 1-0
Pauza

42' Diogo gafează din nou, însă Didi nu profită şi mingea este respinsă în corner.
41' Acţiune de partea stângă a lui Dino Eze, însă nigerianul scapă mingea în afara terenului.
39' Ocazie imensă pentru CFR Cluj. Pereira centrează de pe partea stângă, Dino Eze se poziţionează gresit, mingea ajunge la Cadu care trage, din unghi, în bara transversală.
38' Stancioiu degajează până la Didi, iar atacantul Clujului, după o cursă de 30 de metri, şutează pe lângă poartă.
35' Contratac al CFR-ului, însă Deac a fost contrat de Luis Dias şi faza a rămas fără niciun rezultat.
33' Gloria Buzău încearcă să pună în pericol poarta campioanei, dar fără niciun rezultat.
32' Tony centrează de pe partea dreaptă, Ruiz reia cu capul spre poartă, însă Mincă reţine.
30' Ninu şutează, dar mingea trece pe lângă poarta lui Stăncioiu.
29' Tony este deposedat în ultima clipă de Vigariu. Cornerul este bătut slab, permiţând apărării Buzăului să respingă.
28' Cartonas galben Tudose este avertizat după ce l-a faultat Tony. Lovitura liberă a rămas fără rezultat.
25' Ocazie pentru Buzău. Tavares deviază o minge pentru Dias, însă şutul atacantului buzoian trece peste poarta lui Stăncioiu.
24' Claudiu Ionescu este scos la marginea terenului, unde primeşte îngrijiri medicale. 19' Lovitură liberă pentru Buzău de la 30 de metri. Execută Claudiu Ionescu, însă fundaşii Clujului reuşesc să respingă.
17' La adăpostul avantajului de pe tabelă, campioana plimbă mingea în aşteptarea unei breşe în apărarea Buzăului.
16' Tony centrează de pe partea dreaptă, însă Diogo îl devansează pe Ruiz, reuşind să îndepărteze pericolul.
14' GOL CFR CLUJ! DIOGO A INSCRIS IN PROPRIA POARTA
10' Tavares e aproape sa dea lovitura in Gruia! Cadu a salvat un gol ca si facut!
8' Trica trage periculos pe langa poarta
7'  Claudiu Ionescu centreaza in careul lui CFR, insa apararea lui Andone isi face treaba.
5'  Gloria Buzau are prima ocazie in fata Clujului, oprita insa de Galiassi
3'  Trica centreaza periculos, insa apararea Buzaului respinge.
1' A inceput meciul

CFR Cluj: Eduard Stancioiu, Anthony da Silva Tony, Ricardo Cadu, Andre de Sousa Galliasi, Alvaro Pereira, Eugen Trica, Ricardo Dani, Sixto Peralta, Ciprian Deac, Diego Alejandro Ruiz, Didi Cleidimar.

Gloria Buzau: Adrian Minca, Dino Eze, Alexandru Tudose, Emil Ninu, Luis Dias, Robert Saceanu, Claudiu Ionescu, Catalin Vlaicu, Diogo Silva, Jorge Tavares, Stefan Vigariu