NEWS ALERT 5 transferuri la FCSB! Gigi Becali anunță după pasul uriaș către titlu: "Mă interesează Louis Munteanu și Alibec!"

Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 22:46
Data actualizarii: Duminica 07 Aprilie 2024, 23:32

Gigi Becali a anunțat că pregătește mutări pentru întărirea lotului de la FCSB după pasul mare făcut către titlu.

FCSB a învins Universitatea Craiova, scor 2-0, iar liderul s-a distanțat la 10 puncte de următoarele două clasate. Formația roș-albastră ar putea deveni campioană matematic încă din runda a cincea.

Gigi Becali anunță transferuri la FCSB după pasul uriaș către titlu: "O să-l cumpărăm!"

Imediat după meciul de pe Arena Națională, Gigi Becali a făcut declarații. Patronul de la FCSB nu este pe deplin mulțumit de echipa sa și spune că plănuiește să transfere un atacant central, dar și o extremă dreapta pentru competițiile europene din sezonul următor.

"Noi am avut foarte multe ocazii. Echipa nu eu este ceea ce eu vreau, eu vreau un atacant pe care o să-l cumpărăm și mai vreau încă un atacant în dreapta.

Tavi a fost astăzi mai bunicel, dar nu așa vreau. Nu e ceea ce eu vreau. Nu pot să mă plâng de Tavi, nu e ceea ce vreau eu pentru Europa", a spus Gigi Becali, la Digisport.

Ulterior, finanțatorul de la FCSB a vorbit despre un plan mai amplu pentru atacarea preliminariilor Champions League. Pe lângă un vârf de careu și o extremă dreapta, Becali spune că vrea să mai aducă un mijlocaș defensiv și doi fundași laterali - în total 5 mutări.

"Pe mine asta mă interesează, Liga Campionilor. Și ca să atac Liga Campionilor trebuie să iau un atacant de careu, unul pe dreapta, încă un mijlocaș gen Bourceanu și trebuie să mai luăm și un fundaș stânga, și un fundaș dreapta", a mai spus Becali.

Gigi Becali a intrat și într-un dialog cu Ilie Dumitrescu, iar finanțatorul de la FCSB a dezvăluit că Louis Munteanu (Fiorentina, împrumutat la Farul) și Denis Alibec (Muaither) sunt pe lista sa.

  • Ilie Dumitrescu: Gigi, străini sau români?
  • Gigi Becali: Păi spune tu unul român! Uite, vorbesc cu tine, dacă zici că e un român...
  • Ilie Dumitrescu: Louis Munteanu!
  • Gigi Becali: Da, Louis Munteanu e un jucător care ne interesează! Am și luat legătura de mult, dar am ținut-o secret ca să n-am concurență. Am luat legătura sigur.
  • Ilie Dumitrescu: Te cred, te cred!
  • Gigi Becali: Da, pentru Louis Munteanu am luat legătura. Cu Alibec am vorbit, a vorbit și Coman la echipa națională. Din România mai vreau doi jucători, nu-i spun.

Cum arată programul lui FCSB până la finalul sezonului

  • Etapa 4: CFR Cluj - FCSB
  • Etapa 5: FCSB - Rapid
  • Etapa 6: Sepsi - FCSB
  • Etapa 7: FCSB - Farul
  • Etapa 8: Universitatea Craiova - FCSB
  • Etapa 9: FCSB - CFR Cluj
  • Etapa 10: Rapid - FCSB

Cum arată clasamentul din play-off-ul Ligii 1

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!