4 jucatori au sanse sa poarte banderola de capitan! Preferatul lui Reghe: "Simt ca joc la Steaua de ani de zile"

Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 23 Iunie 2012, 10:55
Data actualizarii: Sambata 23 Iunie 2012, 18:45

► Duminica, 24 iunie, 20:00 Rapid - Kosice. Meciul e LIVE VIDEO pe VOYO - CLICK AICI

►Steaua, CFR si Rapid se vad LIVE online din 20 iunie pe www.voyo.ro - CLICK AICI

Steaua va juca azi cu campioana Elvetiei iar multi stelisti tremura de emotie. Acest meci este extrem de important. Reghe le va analiza fiecare miscare si va tine cont de evolutiile ficaruia in stabilirea primul 11 pentru urmatorul sezon.

Jucatorii s-au intalnit cu metodele de pregatire ale neamtului Thomas Neubert. Alexandru Bourceanu este pana acum cel mai bun jucator al Stelei la antrenamente. Cel care a avut cele mai mari probleme cu noile metode de pregatire a fost Chipciu, care a fost corectat in mai multe randuri de catre Reghecampf.

"Ii sunt dator lui Reghe. M-a ajutat mult"

Rocha este unul dintre jucatorii care va da totul in Austria pentru a-l impresiona pe Reghe. Antrenorul Stelei i-a intins o mana cand nimeni nu il mai ajuta iar acum promite ca va fi 100% in teren si va lupta pentru titlul.

"Ma simt foarte bine. Am gasit un grup formidabil si toti colegii m-au ajutat sa ma adaptez, mai ales Rusescu si Parvulescu. Simt ca joc la Steaua de cativa ani, nu de cateva zile. Ii sunt dator lui Mister pentru ca m-a ajutat mult in cariera mea. M-a adus la Chiajna unde m-am descurcat foarte bine si acum m-a luat la Steaua. Ma cunoaste bine", a spus Rocha in ProSport.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!