Superliga 4 goluri in 20 de minute! Sepsi s-a grabit sa rezolve meciul cu Clinceni inainte sa reapara ceata :)
Data publicarii: Marti 10 Decembrie 2019, 18:31
Data actualizarii: Marti 10 Decembrie 2019, 18:37

Sepsi a invins-o pe Clinceni cu 4-0.

Meciul dintre Sepsi si Clinceni s-a reluat astazi, dupa ce ieri a fost amanat din cauza cetii. Partida s-a reluat din minutul 15, cu scorul 0-0.

Prima repriza s-a incheiat cu scor alb, dar in repriza secunda Sepsi a iesit mult mai bine de la vestiare.

• 4 goluri in 20 de minute! Sepsi s-a grabit sa rezolve meciul cu Clinceni inainte sa reapara ceata :)

Stefanescu a reusit o dubla (56', 74'), Fulop (66') si Vasvari (77') au adus victoria pentru Sepsi in 20 de minute.

Golurile marcate rapid au fost de bun augur, deoarece din minutul 80 ceata a acoperit din nou stadionul si vizibilitatea era redusa. Partida s-a incheiat cu victoria celor de la Sepsi, care au urcat pe locul 9 in clasamentul Ligii 1, cu 22 de puncte.