300.000€ la semnatura si salariu de 150.000€! Culisele transferului lui Moraes la Steaua:

SPORT.RO
Data publicarii: Duminica 23 Ianuarie 2011, 20:59
Data actualizarii: Duminica 23 Ianuarie 2011, 21:06

E doar o chestiune de timp pana cand afacerea Moraes la Steaua se va face! Acum 2 zile, mai erau doar 10 la suta sanse, duminica a sarit la 90 la suta! Becali il umple de bani pe Moraes! Mutarea se va face prin verii patronului Stelei, care l-au convins pe Moraes sa devina jucatorul lor.

Steaua va rezolva problema atacantilor. Pana marti! A plecat Stancu - vine Moraes. Cel mai bun strain din liga lui Mitica in 2010, abia asteapta sa dea goluri la Steaua.

Cu 300 de mii la semnatura si 150 de mii de euro salariu, Becali l-a convins pe brazilian sa vina sa se bata la titlu.

"Pai jucatotrul vrea , au am vazut jucatori care au vrut sa asjunga la Steaua si n-au mai stat prea mult pe ganduri , cand iti dau 300000 mii la semnatura ce mai vrei?", a spus Becali.

"Dorinta mea e sa aj la o echipa mare. Dorinta mea nu e sa aj afara pentrut bani. Problema e la presedintele de la Gloria. Daca Steaua se intelege cu Jean Padureanu, eu sunt ok", a spus Moraes.

Intre timp, Jean Padureanu i-a mai crescut putin pretul. In afara de un milion plus TVA, mai vrea si 10 la suta din banii cu care Steaua il va vinde mai departe pe Moraes.

"E un fotbalist extraordinar de bun, daca se vor intelege cu el, am convingerea ca isi va vede de treaba si-i va ajuta", a spus Jean Padureanu.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!